pl

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Zych - walentynkowo i nie tylko

piątek, 16 lutego 2018, 18:00 - czwartek, 5 kwietnia 2018, 15:45
Miejsce wydarzenia

Muzeum Powiatowe w Nysie

48-300 Nysa
Biskupa Jarosława 11

Nysa , Biskupa Jarosława 11
www.muzeum.nysa.pl
info@muzeum.nysa.pl
tel.: 77 433 20 83

Anna Zych urodziła się 8 maja 1979 roku w Opolu. W roku 2001 uzyskała dyplom na Uniwersytecie w Opolu na Wydziale  Historyczno-Pedagogicznym. W 2004 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, w tym czasie zrealizowała również Aneks Dyplomowy – multimedia w malarstwie.

Prace swoje wystawia w kraju i za granicą. Tworzy w technikach: malarstwo, rysunek, grafika.

W 1997 roku otrzymała wyróżnienie za grafiki na Biennale Rysunku i Grafiki w Koszalinie; w 2005 roku nagrodę  Nowej Trybuny Opolskiej za malarstwo na „Salonie Jesiennym”.

Jest autorką Exlibrisu dla Biblioteki PWSZ w Nysie, a także projektu banera scenicznego dla Muzeum Powiatowego w Nysie.

Tematami malarstwa Anny Zych są odczucia i emocje towarzyszące każdemu człowiekowi. Są to także sfery intymne, czasem skrywane. Artystka operuje różnymi technikami tworzącymi klimat, który można wyrazić kolorem. Pozornie może się wydawać, że niewiele się dzieje, a tymczasem zachodzi jakaś przemiana, wywołująca różne uczucia u patrzącego.  Prace są zmysłowe, erotyczne i prowokujące, czasem mroczne. Znajdujemy portrety kobiet i mężczyzn, a także pary przedstawione z dużą otwartością. Jest to niewątpliwie tematyka odważna i nieco prowokacyjna, wciągająca i poszukująca, a zarazem trudna z uwagi na reakcje widzów.

Polecane trasy

1:30 800 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na jednokilometrowej trasie...

2:00 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

Pobierz aplikację