pl

„PLUSZAK W POGOTOWIU” – zbiórka zabawek dla chorych dzieci

Trwa akcja zbierania zabawek, które zostaną przekazane do Zespołów Ratownictwa Medycznego, dziecięcych oddziałów szpitalnych, a szczególnie do oddziału onkologii dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu”. Akcję koordynują studenci Ratownictwa Medycznego ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR.

 

 

 

 

Karetki i szpitale nie budzą miłych skojarzeń. Pluszaki pomagają dzieciakom oswoić się z nimi. – Głównym zadaniem akcji jest zmniejszenie bólu, nie tego fizycznego, tylko wewnętrznego, którego często my, dorośli, nie jesteśmy w stanie zrozumieć – tłumaczy Piotr Skibiński, absolwent ratownictwa medycznego PWSZ w Nysie i były członek CORu, organizator akcji Pluszak w Pogotowiu.

 

Zbiórka trwa do 21 marca 2017 r. Zabawki nie muszą być nowe. Organizatorzy akcji będą czyścić pluszaki, tak by stały się bezpieczne dla maluchów.

 

Punkty zbiórki:

 

Budynek A, ul. Chodowieckiego 4 (portiernia)

 

Budynek R, ul. Armii Krajowej 7 (portiernia)

 

Budynek D, ul. Ujejskiego 12 (portiernia)

 

Świetlica Środowiskowa OPS w Nysie, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A

 

 

  

 

Informacja - OPS w Nysie

 

Polecane trasy

1:30 900 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki znajdują...

8:00 15.0 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

Pobierz aplikację