pl

Nysianie bezkonkurencyjni w Gimnazjadzie!

Gimnazjum Sportowe w Nysie wygrało Finał Wojewódzki w piłce siatkowej chłopców GIMNAZJADA 2017. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Diecezjalne w Nysie.

GIMNAZJADA została rozegrana 28 marca w hali przy ulicy Głuchołaskiej. W turnieju wzięły udział cztery drużyny a został on rozegrany w sytemie każdy z każdym. O triumf w zawodach walczyły ekipy Gimnazjum Sportowego w Nysie, PG w Domaszowicach, PG 5 w Kędzierzynie Koźlu i Gimnazjum Diecezjalnego w Nysie.  Bezkonkurencyjni okazali sie siatkarze z Gimnazjum Sportowego w Nysie, ktorzy wygrali wszytkie mecze. Mistrzowie Opolszczyzny będą teraz reprezentować nasz region w krajowych mistrzostwach gimnazjów, które zostaną rozegrane w Elblągu.