pl

Umowa inwestycyjna na projekt "Mieszkanie+" podpisana!

Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz podpisał dziś dokument, który rozpocznie kolejny etap prac związanych z realizacją programu „Mieszkanie Plus” w Nysie.

 

Gmina Nysa jest pierwszą gminą na terenie województwa opolskiego, która zgłosiła swój akces i podjęła działania związane z realizacją Rządowego Programu „Mieszkanie Plus”.

 

Analizy gruntu pod budowę rozpoczęły się już w listopadzie zeszłego roku. Wtedy też Nysa podpisała pierwszy dokument, tzw.  list intencyjny.

 

Obecnie trwają wzmożone prace projektowe, mające na celu wskazanie takich rozwiązań technologicznych, aby koszt budowy osiedla (ponad sto mieszkań) wraz z zagospodarowaniem terenu był odpowiednio niski. To sprawi, że przyszli najemcy będą mogli wynająć lokal po bardzo atrakcyjnej cenie (niski czynsz). W nyskim programie „Mieszkanie Plus” przewidujemy również mieszkania z tzw. opcją dojścia do własności, gdyż liczba rodzin oczekujących na własne lokum jest spora.

 

Dziś, tj. 10 kwietnia br. w Warszawie, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski oraz Fundusz Municypalny FIZ AN reprezentowany przez Ewę Małyszko Prezes Zarządu TFI BGK S.A. oraz Piotra Brodę Członka Zarządu TFI BGK S.A., podpisali warunkową umowę inwestycyjną w sprawie finansowania budowy osiedla przy ul. Franciszkańskiej w Nysie.

 

 

 

 

To kolejny etap prac związanych z planowaną inwestycją, której realizacja rozpocznie się już prawdopodobnie w trzecim kwartale br., tuż po podpisaniu umowy ostatecznej zawierającej szczegółowe warunki i koszty przedsięwzięcia.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

5:00 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku...

8:00 15.0 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

Pobierz aplikację