pl

Ponad pół wieku razem!

W piątek (7 kwietnia) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie miały miejsce dwie piękne uroczystości. Pary, które spędziły ze sobą ponad pół wieku zostały odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP.

 

 

 

 

 

Co robić, gdy mija pierwsze zauroczenie i do związku wkracza rutyna? Jak sprawić, by miłość nie wygasła? Przykładem recepty na udany związek mogą być nyskie małżeństwa, które w piątek odwiedziły USC. Pary obchodzące złote i brylantowe gody mogą być przykładem, zwłaszcza dla młodych małżeństw, jak wytrzymać ze sobą pół wieku i wciąż darzyć drugą połówkę uczuciem. 

 

 

 

 

Najpierw o godzinie 12.00 goszczono wyjątkową parę, Państwa Alicję i Józefa Kobieniów, którzy po raz kolejny symbolicznie obchodzili jubileusz Diamentowych Godów. Para już 10 lat temu otrzymała Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i wzruszeń.

 

 

 

Następnie o godzinie 14.00 małżeństwa z gminy Nysa świętowały Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. 9 par, które przeżyły wspólnie ponad 50 lat, odebrało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Polski. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Halina i Jerzy Banasiakowie, Maria i Stanisław Bąba, Daniela i Marian Dyl, Maria i Władysław Majkrzakowie, Krystyna i Edward Salamon, Janina i Jan Stachura, Henryka i Bolesław Wilczkowie, Mieczysława i Jan Kaczmarzykowie. Były niekończące się życzenia, kwiaty, występy artystyczne i lampka szampana. W uroczystości wziął udział Sekretarz Miasta, Robert Piegza. - Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie składaliście sobie  z ufnością, że nie zawiedziecie, że będziecie wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się radością dnia codziennego – powiedział Sekretarz Miasta, a następnie złożył jubilatom życzenia wielu kolejnych dni w zdrowiu i szczęściu, wolnych od trosk i pełnych uśmiechu. Wydarzenie uświetnił występ zespołu wokalnego z Hajduk Nyskich przy akompaniamencie Stanisława Wodnickiego.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

2:00 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

6:30 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

Pobierz aplikację