pl

Ponad pół wieku razem!

W piątek (7 kwietnia) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie miały miejsce dwie piękne uroczystości. Pary, które spędziły ze sobą ponad pół wieku zostały odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP.

 

 

 

 

 

Co robić, gdy mija pierwsze zauroczenie i do związku wkracza rutyna? Jak sprawić, by miłość nie wygasła? Przykładem recepty na udany związek mogą być nyskie małżeństwa, które w piątek odwiedziły USC. Pary obchodzące złote i brylantowe gody mogą być przykładem, zwłaszcza dla młodych małżeństw, jak wytrzymać ze sobą pół wieku i wciąż darzyć drugą połówkę uczuciem. 

 

 

 

 

Najpierw o godzinie 12.00 goszczono wyjątkową parę, Państwa Alicję i Józefa Kobieniów, którzy po raz kolejny symbolicznie obchodzili jubileusz Diamentowych Godów. Para już 10 lat temu otrzymała Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i wzruszeń.

 

 

 

Następnie o godzinie 14.00 małżeństwa z gminy Nysa świętowały Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. 9 par, które przeżyły wspólnie ponad 50 lat, odebrało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Polski. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Halina i Jerzy Banasiakowie, Maria i Stanisław Bąba, Daniela i Marian Dyl, Maria i Władysław Majkrzakowie, Krystyna i Edward Salamon, Janina i Jan Stachura, Henryka i Bolesław Wilczkowie, Mieczysława i Jan Kaczmarzykowie. Były niekończące się życzenia, kwiaty, występy artystyczne i lampka szampana. W uroczystości wziął udział Sekretarz Miasta, Robert Piegza. - Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie składaliście sobie  z ufnością, że nie zawiedziecie, że będziecie wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się radością dnia codziennego – powiedział Sekretarz Miasta, a następnie złożył jubilatom życzenia wielu kolejnych dni w zdrowiu i szczęściu, wolnych od trosk i pełnych uśmiechu. Wydarzenie uświetnił występ zespołu wokalnego z Hajduk Nyskich przy akompaniamencie Stanisława Wodnickiego.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

1:30 900 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki znajdują...

8:00 9.2 km

Szlak Obwałowań Wysokich i Jerozolimskich Zewnętrznych

Zwiedzanie zaczynamy od Bastionu św. Jadwigi następnie udajemy się w kierunku północnym, w stronę Obwałowań Wysokich. Jest to linia obwarowań składająca się z pięciu bastionów i czterech kurtyn....

Pobierz aplikację