pl

Nysa uczciła ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Wczoraj upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Główne uroczystości odbyły się pod obeliskiem w Parku Werbistów przy ul. Rodziewiczówny.

 

 

 

 

Nysa pamięta o ofiarach Katynia i katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Wczoraj o godzinie 18.00 w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej odbyła się Msza Święta w ich intencji. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk upamiętniający Ofiary Zbrodni Katyńskiej znajdujący się w Parku Werbistów przy ul. Rodziewiczówny. Głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny, który wspomniał ofiary stalinowskiej zbrodni w Katyniu i katastrofy smoleńskiej. Podziękował też wszystkim, którzy przyszli oddać hołd i złożyć kwiaty oraz znicze. Głos zabrała również Janina Johnson, naoczny świadek ludobójstwa na Wołyniu. Wyraźnie drżącym od emocji głosem, przytoczyła fragmenty wierszy swojego męża.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na uroczystościach zjawiło sie wielu mieszkańców Nysy, a także przedstawiciele m.in. władz miasta, powiatu, służby mundurowe, kombatanci, a także reprezentanci PWSZ w Nysie.  Po symbolicznym złożeniu kwiatów i zniczy przez poszczególne delegacje, wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

 

Polecane trasy

5:00 4.8 km

Szlak Światyń Śląskiego Rzymu

Zwiedzanie Śląskiego Rzymu, bo tak kiedyś nazywano Nysę, pozwala przenieść się w czasie i w ciągu jednego dnia podziwiać świątynie wybudowane w różnych stylach architektonicznych. Podróż zaczynamy w...

8:00 9.2 km

Szlak Obwałowań Wysokich i Jerozolimskich Zewnętrznych

Zwiedzanie zaczynamy od Bastionu św. Jadwigi następnie udajemy się w kierunku północnym, w stronę Obwałowań Wysokich. Jest to linia obwarowań składająca się z pięciu bastionów i czterech kurtyn....

Pobierz aplikację