pl

5 milionów na modernizację terenu po FSO!

Gmina Nysa pozyskała blisko 5 milionów złotych z UE na uzbrojenie i zagospodarowanie gminnych terenów inwestycyjnych na obszarze po byłej FSO. Powstanie tam nowoczesny Nyski Park Przemysłowy.

 

 

 

 

 

Teren po byłej FSO zostanie kompleksowo przygotowany dla inwestorów. Zostaną m.in. przebudowane ciągi komunikacyjne i zmodernizowane media. Już w  tym roku rozpocznie się  budowa ścieżki pieszo - rowerowej prowadzącej od ul. Kadłubka do ul. Słowiańskiej.W miejsce wyburzonych starych budynków powstaną nowe funkcjonalne hale przemysłowe.

 

 

 

 

Teren po byłej FSO cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Prowadzone są rozmowy m.in. z firmą zainteresowaną budową parku technologicznego. Obecnie zatrudnienie na terenie po byłej fabryce znalazło około 200 osób – większość w produkcji, która jest najważniejszą gałęzią rozwoju gospodarczego Nysy. Ponadto firmy usytuowane na terenie byłej FSO, generują rocznie przychód dla miasta w wysokości ponad miliona złotych.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

 

Polecane trasy

5:00 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku...

2:00 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

Pobierz aplikację