pl

Duchowa uczta spod znaku „Vox Mirabilis”

We wtorek 2 maja w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Nysie wystąpił jeden z najznakomitszych chórów kameralnych na Węgrzech „Vox Mirabilis”. Chór jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i muzyczną wizytówką  kraju naszych bratanków.

 

 

 

 

Chór „Vox Mirabilis” istnieje od 60 lat a od 2009r. koncertuje w nowej formie. Chór występował w wielu krajach w Europie, zdobył liczne nagrody w konkursach chóralnych, współpracuje także z licznymi zespołami i orkiestrami na Węgrzech. W  2015r. reprezentował ten kraj  na międzynarodowym festiwalu „The Sound of Europa”. „Vox Mirabilis” był także honorowym gościem Węgierskich Dni Kultury w Koszycach.

 

 

 

 

 

 

Koncert  węgierskiego chóru w Nysie cieszył się wielkim zainteresowaniem. Nysianie wypełnili kościół do ostatniego miejsca. Jak podkreślali uczestnicy tego wydarzenia – była to prawdziwa duchowa uczta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

1:30 900 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki znajdują...

2:00 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

Pobierz aplikację