pl

Aktywny kwiecień Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej

Kwiecień był niezwykle aktywny w wykonaniu Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej. Członkowie stowarzyszenia w tym czasie m.in. szkolili dzieciaki z Białej Nyskiej.  Prezentowali również swoje umiejętności poza granicami naszego powiatu. Prezes Formacji Cezary Pryga wziął udział w Ogólnopolskim Seminarium Jiu – Jitsu Goshin Ryu w Tułowicach, poprowadził także zajęcia ze sztuk walki w szkole Bushido w Szczebrzeszynie.

 

 

19 kwietnia Prezes Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej, Cezary Pryga wraz z członkami stowarzyszenia odwiedzili Zespół Szkolno – Przedszkolny w Białej Nyskiej. W tamtejszej placówce poprowadzili zajęcia ze sztuk walki dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją dla podopiecznych szkoły była prezentacja sprzętu militarnego. Przedszkolaki i uczniowie podstawówki byli żywo zainteresowani zajęciami i chętnie brali w nich udział. Na zakończenie spotkania Cezary Pryga przekazał dzieciom pamiątkowe zdjęcie oraz sprzęt sportowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka dni później w Tułowicach odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Jiu – Jitsu Goshin Ryu. Na zaproszenie prezesa Polskiego Centrum Jiu – Jitsu Goshin Ryu, Jacka Chęcińskiego udział w wydarzeniu wziął prezes Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej. Cezary Pryga poprowadził zajęcia z uczestnikami seminarium. W długi weekend Formacja także nie próżnowała. Cezary Pryga oraz Łukasz Pryga odwiedzili Szczebrzeszyn. W mieście znanym głównie z wiersza Jana Brzechwy i pomnika słynnego chrząszcza, Cezary Pryga przeprowadził zajęcia ze sztuk walki w szkole Bushido Szczebrzeszyn.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maj także zapowiada się aktywnie dla Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej. Członkowie stowarzyszenia wezmą udział m.in. w trzydniowym Seminarium Sztuk Walki we Włoszech, w Mistrzostwach Polski w karate a także w Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki w Kaliszu.

 

 

Informacja: Nyskia Formacja Obronno Taktyczna

Opr. Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

Polecane trasy

5:00 4.8 km

Szlak Światyń Śląskiego Rzymu

Zwiedzanie Śląskiego Rzymu, bo tak kiedyś nazywano Nysę, pozwala przenieść się w czasie i w ciągu jednego dnia podziwiać świątynie wybudowane w różnych stylach architektonicznych. Podróż zaczynamy w...

4:00 5.4 km

Szlak Pamięci i Wdzieczności

Trasa szlaku zaczyna się na nyskim rynku i prowadzi do oddalonego od miasta Lasku Złotogłowickiego. Rozpoczynamy od Baptysterium przy Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki, które po wojnie...

Pobierz aplikację