pl

Zapraszamy na Majówkę z CIS. Będzie moc atrakcji!

Już w ten piątek (12 maja) zapraszamy na Majówkę z Centrum Integracji Społecznej. W bogatym programie wydarzenia m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażaków z OSP Rusocin, pokazy psa policyjnego a także występy artystyczne. Majówka odbędzie się na ul. Poznańskiej 3 (podwórko byłego Gimnazjum nr 3).              

 

 

 

Majówka z CIS rozpocznie się o godzinie 12. Impreza ma służyć rozrywce i integracji. Swoją obecność potwierdziły delegacje z zaprzyjaźnionych CIS z Kłodzka oraz Polanowic. Pojawią się także m.in. panie z kół gospodyń wiejskich, pszczelarze czy wizażystki.  Podczas imprezy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Swoimi występami artystycznymi Majówkę uświetnią zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. Wystąpią m.in. dzieci z przedszkola nr 12 w Nysie, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieży "Harmonia w Chaosie", chór Finezja z Nysy i seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Nysie.

 

 

 

 

W trakcie imprezy odbędą się zabawy dla dzieci, podczas których najmłodsi zostaną obdarowani drobnymi upominkami.  Swoje umiejętności zaprezentują też strażacy z OSP Rusocin. Dużą atrakcją będą również pokazy policyjnego psa tropiącego. Będzie można także nauczyć się zasad pierwszej pomocy i odwiedzić stoiska z rozmaitym asortymentem.

 

 

 

Centrum pomaga bezrobotnym i  osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej  w powrocie na rynek pracy i odnalezieniu się na nim. Centrum Integracji Społecznej w Nysie rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2016 roku.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

Polecane trasy

6:30 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

2:00 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

Pobierz aplikację