pl

Zapraszamy na Majówkę z CIS. Będzie moc atrakcji!

Już w ten piątek (12 maja) zapraszamy na Majówkę z Centrum Integracji Społecznej. W bogatym programie wydarzenia m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażaków z OSP Rusocin, pokazy psa policyjnego a także występy artystyczne. Majówka odbędzie się na ul. Poznańskiej 3 (podwórko byłego Gimnazjum nr 3).              

 

 

 

Majówka z CIS rozpocznie się o godzinie 12. Impreza ma służyć rozrywce i integracji. Swoją obecność potwierdziły delegacje z zaprzyjaźnionych CIS z Kłodzka oraz Polanowic. Pojawią się także m.in. panie z kół gospodyń wiejskich, pszczelarze czy wizażystki.  Podczas imprezy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Swoimi występami artystycznymi Majówkę uświetnią zarówno najmłodsi, jak i seniorzy. Wystąpią m.in. dzieci z przedszkola nr 12 w Nysie, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieży "Harmonia w Chaosie", chór Finezja z Nysy i seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Nysie.

 

 

 

 

W trakcie imprezy odbędą się zabawy dla dzieci, podczas których najmłodsi zostaną obdarowani drobnymi upominkami.  Swoje umiejętności zaprezentują też strażacy z OSP Rusocin. Dużą atrakcją będą również pokazy policyjnego psa tropiącego. Będzie można także nauczyć się zasad pierwszej pomocy i odwiedzić stoiska z rozmaitym asortymentem.

 

 

 

Centrum pomaga bezrobotnym i  osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej  w powrocie na rynek pracy i odnalezieniu się na nim. Centrum Integracji Społecznej w Nysie rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2016 roku.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

Polecane trasy

1:30 800 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na jednokilometrowej trasie...

6:30 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

Pobierz aplikację