pl

Tydzień Bibliotek

W całej Polsce trwa Tydzień Bibliotek (8-14 maja). W związku z tym wydarzeniem Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie przygotowała dla swoich czytelników szereg atrakcji.

 

 

 

 

 

Akcja trwa w całej Polsce i ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa. W naszym mieście Tydzień Bibliotek rozpoczął się od obchodów 70-lecia istnienia MiGBP w Nysie. Imprezę, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, w tym m.in. Burmistrz Kordian Kolbiarz, a także zastępca dyrektora i instruktor WBP w Opolu, przedstawiciele bibliotek powiatowych oraz zaproszeni goście, uświetnił koncert „OLD TIME JAZZBAND LOUČNÁ NAD DESNOU” z Szumperka. W poniedziałek  odbyło się również spotkanie autorskie z  Elizą Piotrowską autorką książek dla dzieci, m.in.  serii „Tupcio Chrupcio”.

 

 

 

 

 

 

W środę (10 maja) odbędą się warsztaty artystyczne dla dorosłych „Sospeso” (decoupage 3D), a  w piątek (12 maja) warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci prowadzone w ramach kampanii „Czytanie na drugie śniadanie”. Dużą atrakcją będzie także „NOC POSZUKIWACZY SKARBÓW – ZAGINIONY MEDALION”. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, najmłodsi obejrzą przedstawienie kukiełkowe pod tytułem „Kapryśna królewna” przygotowane we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 w Nysie.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

6:30 h 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

5:00 h 4.8 km

Szlak Światyń Śląskiego Rzymu

Zwiedzanie Śląskiego Rzymu, bo tak kiedyś nazywano Nysę, pozwala przenieść się w czasie i w ciągu jednego dnia podziwiać świątynie wybudowane w różnych stylach architektonicznych. Podróż zaczynamy w...

Pobierz aplikację