pl

Rekordowe 20 milionów na remont Śródmieścia Nysy!

Centralna część naszego miasta już wkrótce zmieni się nie do poznania. Gmina Nysa pozyskała blisko 20 milionów złotych na kompleksową przebudowę ulic: Kolejowej, Wrocławskiej, Rynku i Celnej. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

W ramach projektu powstaną m.in. nowe ścieżki pieszo-rowerowe, a ulice i chodniki zostaną wybrukowane kostką. Przy drodze staną nowe latarnie i ławki. Zamontowany zostanie także Inteligentny System Zarządzania Ruchem oraz infrastruktura służąca obsłudze pasażerów zapewniająca m.in. interaktywną informację pasażerską. Dodatkowo mając na względzie zachęcenie mieszkańców i przyjezdnych do korzystania z transportu publicznego, zostaną zakupione 2 autobusy elektryczne.

 

 

 

 

 

Przebudowa odbędzie się w ramach tzw. „Strategii niskoemisyjnej w miastach subregionalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020”. Celem strategii jest ograniczenie emisji spalin. Co ważne gmina na inwestycję wyłoży zaledwie 15% potrzebnej kwoty. Pracę ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się pod koniec 2018r. lub na początku 2019r.

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia materiału filmowego.

 

 

                             

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

Polecane trasy

6:00 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

2:00 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

Pobierz aplikację