pl

Rekordowe 20 milionów na remont Śródmieścia Nysy!

Centralna część naszego miasta już wkrótce zmieni się nie do poznania. Gmina Nysa pozyskała blisko 20 milionów złotych na kompleksową przebudowę ulic: Kolejowej, Wrocławskiej, Rynku i Celnej. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

W ramach projektu powstaną m.in. nowe ścieżki pieszo-rowerowe, a ulice i chodniki zostaną wybrukowane kostką. Przy drodze staną nowe latarnie i ławki. Zamontowany zostanie także Inteligentny System Zarządzania Ruchem oraz infrastruktura służąca obsłudze pasażerów zapewniająca m.in. interaktywną informację pasażerską. Dodatkowo mając na względzie zachęcenie mieszkańców i przyjezdnych do korzystania z transportu publicznego, zostaną zakupione 2 autobusy elektryczne.

 

 

 

 

 

Przebudowa odbędzie się w ramach tzw. „Strategii niskoemisyjnej w miastach subregionalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020”. Celem strategii jest ograniczenie emisji spalin. Co ważne gmina na inwestycję wyłoży zaledwie 15% potrzebnej kwoty. Pracę ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się pod koniec 2018r. lub na początku 2019r.

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia materiału filmowego.

 

 

                             

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

Polecane trasy

6:00 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

6:30 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

Pobierz aplikację