pl

Dni Twierdzy Nysa 2017

Pod koniec lipca wojska Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę. Przed nami Dni Twierdzy Nysa. Atrakcji będzie co niemiara, w programie m.in. Bitwa Morska, Nocne Manewry Ogniowe i przede wszystkim Bitwa o Twierdzę Nysa.

Już wkrótce wspaniałe dwudniowe wydarzenie - nie tylko dla miłośników historii. Dni Twierdzy Nysa rozpoczną się w piątek 28 lipca. Największe emocje czekają nas jednak dzień później. Sobota rozpocznie się przemarszem wojsk ulicami miasta. Następnie zobaczymy musztrę paradną i salwę honorową na nyskim Rynku. Później napięcie niczym w filmach Alfreda Hitchcocka będzie już tylko rosnąć. Najpierw o godzinie 15 na Błękitnej Zatoce w Głębinowie zobaczymy Bitwę Morską, zaś godzinę później na ulicy Słowiańskiej nastąpi Wybuchowe Otwarcie Muralu.

Ale to co najważniejsze będzie mieć miejsce na Forcie Nr II. O 17 bowiem kulminacyjny punkt programu - Bitwa o Twierdzę Nysa. W inscenizacji bitwy napoleońskiej z 1807 roku wezmą udział miłośnicy historii z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy występujący w umundurowaniu regimentów z tamtego okresu. Będą wybuchy, okrzyki wojenne, zacięte starcia i salwy armatnie. A gdy opadnie już powojenny kurz, po zmroku czeka nas barwne widowisko batalistyczne - Nocne Manewry Ogniowe. 

Więcej informacji o wydarzeniu na plakacie.

 

Łukasz Bressa

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

6:00 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

5:00 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku...

Pobierz aplikację