pl

Ścieżki gotowe!

Znakomita wiadomość dla mieszkańców osiedla Słowiańska! Zakończyła się budowa skrótu łączącego osiedle z centralną częścią naszego miasta. Można już także korzystać ze ścieżki prowadzącej od Placu Paderewskiego do ul. Bohaterów Warszawy.

Gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa łącząca osiedle Słowiańska z centrum Nysy. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekali od wielu lat. Ścieżka prowadzi przez teren byłej FSD i jest elementem modernizacji całego obszaru dawnej fabryki. Dzięki przejściu mieszkańcy zaoszczędzą sporo czasu i szybciej dostaną się do centralnej części Nysy. -  Można wyjść z domu na szybkie zakupy do miasta i nie trzeba dodatkowo nadkładać drogi.  - mówi Pani Katarzyna, mieszkanka osiedla Słowiańska. - Czekaliśmy tyle lat, w końcu ktoś o nas pomyślał. - dodaje Pani Weronika, która korzysta z przejścia codziennie. - Co rano chodzę tędy do pracy. Bardzo się cieszę, że ten skrót powstał.

Zakończył się także remont innego popularnego skrótu wykorzystywanego przez mieszkańców naszego miasta. Od kilkunastu dni ponownie można korzystać z łącznika między Placem Paderewskiego a ulicą Bohaterów Warszawy. Dodajmy, że gmina rozważa prowadzenie kolejnych prac rewitalizacyjnych na tym terenie.

Łukasz Bressa, Andrzej Babiński

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

 

 

 

 

 

Polecane trasy

4:00 5.4 km

Szlak Pamięci i Wdzieczności

Trasa szlaku zaczyna się na nyskim rynku i prowadzi do oddalonego od miasta Lasku Złotogłowickiego. Rozpoczynamy od Baptysterium przy Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki, które po wojnie...

1:30 800 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na jednokilometrowej trasie...

Pobierz aplikację