pl

Ścieżki gotowe!

Znakomita wiadomość dla mieszkańców osiedla Słowiańska! Zakończyła się budowa skrótu łączącego osiedle z centralną częścią naszego miasta. Można już także korzystać ze ścieżki prowadzącej od Placu Paderewskiego do ul. Bohaterów Warszawy.

Gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa łącząca osiedle Słowiańska z centrum Nysy. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekali od wielu lat. Ścieżka prowadzi przez teren byłej FSD i jest elementem modernizacji całego obszaru dawnej fabryki. Dzięki przejściu mieszkańcy zaoszczędzą sporo czasu i szybciej dostaną się do centralnej części Nysy. -  Można wyjść z domu na szybkie zakupy do miasta i nie trzeba dodatkowo nadkładać drogi.  - mówi Pani Katarzyna, mieszkanka osiedla Słowiańska. - Czekaliśmy tyle lat, w końcu ktoś o nas pomyślał. - dodaje Pani Weronika, która korzysta z przejścia codziennie. - Co rano chodzę tędy do pracy. Bardzo się cieszę, że ten skrót powstał.

Zakończył się także remont innego popularnego skrótu wykorzystywanego przez mieszkańców naszego miasta. Od kilkunastu dni ponownie można korzystać z łącznika między Placem Paderewskiego a ulicą Bohaterów Warszawy. Dodajmy, że gmina rozważa prowadzenie kolejnych prac rewitalizacyjnych na tym terenie.

Łukasz Bressa, Andrzej Babiński

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

 

 

 

 

 

Polecane trasy

6:30 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

6:00 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

Pobierz aplikację