pl

Ścieżki gotowe!

Znakomita wiadomość dla mieszkańców osiedla Słowiańska! Zakończyła się budowa skrótu łączącego osiedle z centralną częścią naszego miasta. Można już także korzystać ze ścieżki prowadzącej od Placu Paderewskiego do ul. Bohaterów Warszawy.

Gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa łącząca osiedle Słowiańska z centrum Nysy. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekali od wielu lat. Ścieżka prowadzi przez teren byłej FSD i jest elementem modernizacji całego obszaru dawnej fabryki. Dzięki przejściu mieszkańcy zaoszczędzą sporo czasu i szybciej dostaną się do centralnej części Nysy. -  Można wyjść z domu na szybkie zakupy do miasta i nie trzeba dodatkowo nadkładać drogi.  - mówi Pani Katarzyna, mieszkanka osiedla Słowiańska. - Czekaliśmy tyle lat, w końcu ktoś o nas pomyślał. - dodaje Pani Weronika, która korzysta z przejścia codziennie. - Co rano chodzę tędy do pracy. Bardzo się cieszę, że ten skrót powstał.

Zakończył się także remont innego popularnego skrótu wykorzystywanego przez mieszkańców naszego miasta. Od kilkunastu dni ponownie można korzystać z łącznika między Placem Paderewskiego a ulicą Bohaterów Warszawy. Dodajmy, że gmina rozważa prowadzenie kolejnych prac rewitalizacyjnych na tym terenie.

Łukasz Bressa, Andrzej Babiński

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

 

 

 

 

 

Polecane trasy

1:30 900 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki znajdują...

6:30 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

Pobierz aplikację