pl

Ścieżki gotowe!

Znakomita wiadomość dla mieszkańców osiedla Słowiańska! Zakończyła się budowa skrótu łączącego osiedle z centralną częścią naszego miasta. Można już także korzystać ze ścieżki prowadzącej od Placu Paderewskiego do ul. Bohaterów Warszawy.

Gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa łącząca osiedle Słowiańska z centrum Nysy. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekali od wielu lat. Ścieżka prowadzi przez teren byłej FSD i jest elementem modernizacji całego obszaru dawnej fabryki. Dzięki przejściu mieszkańcy zaoszczędzą sporo czasu i szybciej dostaną się do centralnej części Nysy. -  Można wyjść z domu na szybkie zakupy do miasta i nie trzeba dodatkowo nadkładać drogi.  - mówi Pani Katarzyna, mieszkanka osiedla Słowiańska. - Czekaliśmy tyle lat, w końcu ktoś o nas pomyślał. - dodaje Pani Weronika, która korzysta z przejścia codziennie. - Co rano chodzę tędy do pracy. Bardzo się cieszę, że ten skrót powstał.

Zakończył się także remont innego popularnego skrótu wykorzystywanego przez mieszkańców naszego miasta. Od kilkunastu dni ponownie można korzystać z łącznika między Placem Paderewskiego a ulicą Bohaterów Warszawy. Dodajmy, że gmina rozważa prowadzenie kolejnych prac rewitalizacyjnych na tym terenie.

Łukasz Bressa, Andrzej Babiński

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

 

 

 

 

 

Polecane trasy

3:00 2.2 km

Szlak Eichendorffa

Joseph von Eichendorff, wielki niemiecki poeta epoki romantyzmu, ostatnie lata życia spędził w Nysie i tutaj został pochowany. Szlak prowadzi drogą, którą według przekazów poeta chętnie wędrował....

5:00 4.8 km

Szlak Światyń Śląskiego Rzymu

Zwiedzanie Śląskiego Rzymu, bo tak kiedyś nazywano Nysę, pozwala przenieść się w czasie i w ciągu jednego dnia podziwiać świątynie wybudowane w różnych stylach architektonicznych. Podróż zaczynamy w...

Pobierz aplikację