pl

Sukces UKS Biała Nyska

W dniach 17-18 kwietnia 2015 r. w Brzegu obył się finałowy turniej Mistrzostw Województwa w piłce nożnej pn. „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Drużyna „UKS Biała Nyska” miała swoje reprezentacje w każdej kategorii wiekowej dziewcząt U-8, U-10, U-12.

Najmłodsze, debiutujące dopiero w rozgrywkach dziewczynki w kategorii U-8 (kl. I i sześciolatki) musiały zadowolić się IV miejscem, odnosząc w 4 meczach jedno zwycięstwo.  

Ogromną niespodziankę sprawiły  dziewczyny w kategorii U-10 ( kl. II i III ) zdobywając tytuł mistrzowski i wywalczając tym samym awans do Finału Ogólnokrajowego w Warszawie. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została wybrana Roksana Laskowska (UKS Biała Nyska).

 

 
   

 

Zespół UKS-u w kategorii wiekowej U-12 (kl. IV i V ) to już uznana firma. Nie zawiodły i teraz, praktycznie bezproblemowo wygrywając cały turniej (stosunek bramek 40–2) i awansując również  do Finału Ogólnopolskiego.  O ich dominacji świadczy fakt, iż najlepszą zawodniczka została wybrana rozgrywająca UKS–u, Maja Chruściel, najlepszą bramkarką Emilia Zawadzka, a naszej najlepszej strzelczyni  Izie Klimczak do korony króla strzelców zabrakło 1 trafienia (zdobyła 15 bramek).

Teraz przed obiema drużynami wyjazd na Ogólnopolski Finał do Warszawy, który rozegrany będzie na Obiektach Legii Warszawa i Agrykoli. Dziewczyny marzą o grze o medale, ponieważ mecze finałowe w każdej kategorii rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym, tuż przed Finałem Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań.

 

 

 

Informacja: UKS Biała Nyska

Polecane trasy

1:30 800 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na jednokilometrowej trasie...

1:30 900 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki znajdują...

Pobierz aplikację