Nyski Szlak Forteczny
Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.
27 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Anny Dembieckiej oraz Pana Krzysztofa Korostyńskiego odchodzących na zasłużoną emeryturę. Burmistrz Piotr Bobak w imieniu pracowników Urzędu Miejskiego oraz całej społeczności Gminy Nysa podziękował za poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w Urzędzie, wręczył kwiaty oraz życzył długiej i spokojnej emerytury w zdrowiu i spokoju.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Odchodzący pracownicy ze wzruszeniem podziękowali za życzenia i wspólną pracę.
![]() |
![]() |
Pani Anna Dembiecka przepracowała ponad 40 lat na rzecz naszej Gminy. Od kwietnia 1982 roku pracowała w naszym urzędzie. Przez lata, z dużymi sukcesami zawodowymi, zajmowała stanowisko Naczelnika Wydziału Lokalowego.
Pan Krzysztof Korostyński swoją karierę zawodową rozpoczął ponad 49 lat temu. Od lutego 1995 roku pracował w naszym urzędzie, ostatnio jako Kierownik Biura Obsługi Inwestora i Zamówień Publicznych.

Wydział Komunikacji Społecznej
Urząd Miejski w Nysie
Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.
Najdłuższa trasa na terenie ziemi nyskiej, łącząca północno-zachodnią część powiatu (gm. Kamiennik) z Nysą i częścią północno- -wschodnią (gmina Łambinowice). Wschodni koniec...