pl

Atrakcje

Bardzo atrakcyjne położenie Nysy sprawia, iż jest ona wyjątkowym miejscem stwarzającym nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Miasto to znajduje się w niedalekiej odległości od czeskiej granicy oraz Gór Opawskich, które są częścią Sudetów Wschodnich. 

Górskie szlaki przemierzać możemy zarówno pieszo, jak i rowerem, a ich zróżnicowana trudność daje możliwość wspaniałych wycieczek zarówno rodzinom z dziećmi, jak i wymagającym wędrowcom. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych. 

Po czeskiej stronie czeka na nas wiele malowniczych zakątków m.in. Sanatorium Vincentego Priessniza z licznymi spacerowymi ścieżkami, rezerwat torfowiska w Rejviz, jaskinie w miejscowościach Špicak i Pomezi, a przede wszystkim mnóstwo szlaków i kolei górskich ciągnących się pasmem Zlatych Hor. 

Nysa leży również nad wspaniałym jeziorem utworzonym na rzece Nysie. Ten retencyjny zbiornik stał się doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, plażowania czy wędkarstwa. Bogata oferta noclegowa i rekreacyjna sprawia, że miejsce to tętni życiem nawet poza sezonem letnim. W samej Nysie znajdują się liczne zabytki pochodzące z różnych okresów historii, reprezentujące odmienne style architektoniczne oraz ciekawe trasy śladami wybitnych mieszkańców Nysy. W mieście organizowane są imprezy plenerowe m.in. Dni Twierdzy Nysa, turnieje sportowe, festiwale muzyki, czy Dni Nysy. Miasto posiada również bogatą ofertę noclegową, kulturalną, a także rekreacyjną. W okolicy znajdują się stadniny koni, gospodarstwa agroturystyczne, a w samej Nysie pływalnie i hale sportowe.

Polecane trasy

3:00 h 2.6 km

Szlak Eichendorffa

Joseph von Eichendorff, wielki niemiecki poeta epoki romantyzmu, ostatnie lata życia spędził w Nysie i tutaj został pochowany. Szlak prowadzi drogą, którą według przekazów poeta...

3:50 h 76.8 km

R17

Najdłuższa trasa na terenie ziemi nyskiej, łącząca północno-zachodnią część powiatu (gm. Kamiennik) z Nysą i częścią północno- -wschodnią (gmina Łambinowice). Wschodni koniec...

Pobierz aplikację