pl

Stal zagra w finale ligi

Stal Nysa zagra o mistrzostwo I ligi siatkówki. Siatkarze z Nysy w trzecim meczu półfinałowym play-off pokonali Camper Wyszków 3-0. Rywalizacja do trzech wygranych również zakończyła się takim wynikiem.

Już pierwszy set pokazał, że tego dnia goście będą mieli spore problemy z zagrywką. Nieudane zagrania serwisowe podcinały skrzydła podopiecznym Jana Sucha. Do tego stalowcy dobrze radzili sobie w dłuższych wymianach, dzięki czemu wygrali pierwszą odsłonę spotkania 25:23. Drugi set rozpoczął się lepiej dla gości, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Stal doprowadziła wprawdzie do remisu 14-14, ale końcówka znów należała do zespołu z Wyszkowa. Dwie kluczowe akcje tej partii zespół z Nysy przegrał po błędach indywidualnych.

Trzeci set miał podobny przebieg - walka punkt za punkt z niewielką optyczną przewagą zawodników Janusza Bułkowskiego. Dobre bloki w decydującej fazie seta pozwoliły gospodarzom na objęcie prowadzenia w meczu – potwierdzając, że dwie poprzednie wyjazdowe wygrane nie były dziełem przypadku.

Czwarty set wyraźnie pod dyktando Campera. Goście objęli prowadzenie 18:11 i mimo zrywu stalowców, nie oddali prowadzenia do końca seta. Obecni mistrzowie I ligi fatalnie zaczęli tie-break, dzięki czemu nysianie odskoczyli na kilka punktów. Choć zapowiadała się bardzo nerwowa końcówka, Stal nie pozwoliła gościom na wygranie tego seta i przedłużenie nadziei na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku.

Finał rozgrywek stalowcy rozpoczną od dwóch wyjazdowych spotkań w dniach 11 i 12 maja br. ze zwycięzcą pary Ślepsk Suwałki – Victoria Wałbrzych. Pierwsze starcie w Nysie 18 maja.