de

Ruszają zapisy na VI Bieg Nyski!

Lubisz ruch i chcesz sprawdzić swoje możliwości? Wystartuj w najważniejszej imprezie biegowej w naszym mieście. Już w sobotę (10 lutego) ruszają zapisy do VI edycji Biegu Nyskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018r. o godzinie 18. W tym roku na amatorów biegania czeka sporo zmian.

Nysianie pokochali bieganie. Coraz więcej z nas uprawia ten rodzaj aktywności, nie wymagający przecież drogiego sprzętu czy długotrwałych przygotowań. O tym jak popularne jest bieganie w naszym mieście świadczy także frekwencja podczas kolejnych edycji Biegu Nyskiego.  W tym roku wydarzenie odbędzie się już po raz szósty, czeka nas też sporo zmian. - Ze względu na planowane i już realizowane liczne remonty w śródmieściu Nysy, trasa będzie nowa, ale także w 100% asfaltowa, bardzo płaska i na „życiówkę”. - mówi Jacek Makowski, organizator Biegu Nyskiego. Nie zmienia się za to dystans. - Biegacze sprawdzą swoje siły w rywalizacji na 10 km. Inaczej niż poprzednio, bieg zostanie rozegrany na jednej pętli. - dodaje Makowski. Zapleczem sanitarnym i technicznym będzie w tym roku nowa hala przy ul. Sudeckiej.

 

 

Trasa tegorocznego Biegu Nyskiego

Zapisy ruszają już 10 lutego. Zgłoszenia przez Internet (na stronie www.biegnyski.pl) przyjmowane będą do 1 czerwca (do 5 maja opłata startowa wynosi 35 zł, później wzrasta do 40 zł). Kto nie zdąży, będzie miał jeszcze szansę zarejestrować się w dniu zawodów. Zapisy będą przyjmowane w nowej hali (opłata w dniu startu wynosi 60 zł). Dodajmy, że w związku z wielkim wydarzeniem jakim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas tegorocznego Biegu Nyskiego nie zabraknie patriotycznych akcentów. Szczegóły poznamy wkrótce.

 

Łukasz Bressa

 Wydział Administracyjno-Organizacyjny

 Urząd Miejski w Nysie