de

Ruszają zapisy na VI Bieg Nyski!

Lubisz ruch i chcesz sprawdzić swoje możliwości? Wystartuj w najważniejszej imprezie biegowej w naszym mieście. Już w sobotę (10 lutego) ruszają zapisy do VI edycji Biegu Nyskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018r. o godzinie 18. W tym roku na amatorów biegania czeka sporo zmian.

Nysianie pokochali bieganie. Coraz więcej z nas uprawia ten rodzaj aktywności, nie wymagający przecież drogiego sprzętu czy długotrwałych przygotowań. O tym jak popularne jest bieganie w naszym mieście świadczy także frekwencja podczas kolejnych edycji Biegu Nyskiego.  W tym roku wydarzenie odbędzie się już po raz szósty, czeka nas też sporo zmian. - Ze względu na planowane i już realizowane liczne remonty w śródmieściu Nysy, trasa będzie nowa, ale także w 100% asfaltowa, bardzo płaska i na „życiówkę”. - mówi Jacek Makowski, organizator Biegu Nyskiego. Nie zmienia się za to dystans. - Biegacze sprawdzą swoje siły w rywalizacji na 10 km. Inaczej niż poprzednio, bieg zostanie rozegrany na jednej pętli. - dodaje Makowski. Zapleczem sanitarnym i technicznym będzie w tym roku nowa hala przy ul. Sudeckiej.

 

 

Trasa tegorocznego Biegu Nyskiego

Zapisy ruszają już 10 lutego. Zgłoszenia przez Internet (na stronie www.biegnyski.pl) przyjmowane będą do 1 czerwca (do 5 maja opłata startowa wynosi 35 zł, później wzrasta do 40 zł). Kto nie zdąży, będzie miał jeszcze szansę zarejestrować się w dniu zawodów. Zapisy będą przyjmowane w nowej hali (opłata w dniu startu wynosi 60 zł). Dodajmy, że w związku z wielkim wydarzeniem jakim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas tegorocznego Biegu Nyskiego nie zabraknie patriotycznych akcentów. Szczegóły poznamy wkrótce.

 

Łukasz Bressa

 Wydział Administracyjno-Organizacyjny

 Urząd Miejski w Nysie

 

 

Empfohlene Touren

3:00 2.2 km

Joseph von Eichendorff-Route

Joseph von Eichendorff, ein bedeutender Lyriker und Schriftsteller der deutschen Romantik, verbrachte die letzten Jahre seines Lebens in Nysa, wo er auch bestattet wurde. Diese Route führt...

2:00 2.0 km

Route des jerusalemischen Maβes

Als jerusalemisches Maβ wird der Weg, den Christus von dem Haus des Pilatus bis zum Berg Golgatha zurücklegte, bezeichnet. In diesem Fall wird das Haus des Pilatus mit dem Rathaus, dem Symbol...

Get App