pl

Szczęśliwa 13! Stal wygrywa pierwszy mecz w sezonie!

Kibice Stali Nysa musieli wykazać się nie lada cierpliwością. Na wygraną swoich ulubieńców czekali aż do 13. kolejki PlusLigi. Wczoraj nyscy siatkarze pokonali rywali w wyjazdowym spotkaniu bez straty seta. Czy to przełamanie nyskiej drużyny? O takim prezencie marzyli kibice sportowi w Nysie. Stal wreszcie wygrała w tym sezonie PlusLigi. Podopieczni Daniela Plińskiego pokonali na wyjeździe drużynę LUK Lublin 3:0. Niezwykle dramatyczny był pierwszy set, który zakończył się rzadko widywanym wynikiem 32:30. Wygranie pierwszej partii podziałało mobilizująco na nyskich siatkarzy, którzy poszli za ciosem i w kolejnych setach zwyciężali do 22. MVP spotkania wybrany został Wassim Ben Tara. W Hali Globus  zdobył 22 punkty.

LUK LUBLIN – STAL NYSA 0:3 (30:32, 22:25, 22:25)

LUK LUBLIN: Pająk 1, Włodarczyk 17, Nowakowski 5, Filipiak 19, Wachnik 9, Stajer 6 oraz Watten (l), Romać 1, Jóźwik. Trener: Daszkiewicz.

STAL NYSA: Komenda 1, Kwasowski 13, M’Baye 4, Ben Tara 23, Dębski 5, Zajder 6 oraz Dembiec (l), Penchev 4, Szwaradzki. Trener: Pliński.

Grafika i zdjęcie główne: Stal Nysa