pl

Uroczyste otwarcie żłobka "Dzwoneczek"!

Nysa od dzisiaj oficjalnie ma trzeci żłobek.  Już od 1 lutego 2022r. do  "Dzwoneczka" będzie uczęszczać 100 maluszków.
- W sumie mamy w placówkach ponad 250 miejsc dla najmłodszych, co oznacza dla rodziców większy wybór - mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. - Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że tak nowoczesny obiekt powstał w ciągu 12 miesięcy.
Żłobek miejski przy ul. 11 Listopada mieści się w rozległym, parterowym oraz nowoczesnym i funkcjonalnym budynku. Przy jego budowie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjno-budowlane, stosowane w tego typu placówkach. O bezpieczeństwo najmłodszych zadba m.in. monitoring. „Dzwoneczek” posiada cztery sale dla dzieci, dzielone na pół - na strefy edukacyjną i wypoczynkowo-rekreacyjną oraz salę gimnastyczną. Dzięki dużej kuchni z wyposażeniem wysokiej klasy, dzieci zjedzą ciepły i zdrowy posiłek na miejscu. Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu Maluch+. Prace inwestycyjne rozpoczęły się w marcu 2021 roku. W niecały rok powstał nowoczesny i imponujący obiekt. Całkowita wartość projektu to 8 735 905 zł, w tym 3 000 000 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W żłobku opieką objętych zostanie setka maluszków, a zatrudnienie znajdzie 26 osób. Dzieci pójdą do nowego żłobka już od 1 lutego. Dyrektorem placówki została Anna Szymczyk.
- Nysa zaczyna nam wieść prym w województwie opolskim, jeżeli chodzi o opiekę nad maluchami i wychowanie przedszkolne. Do tego dochodzi nyski bon, a więc mamy taką kompleksową obsługę finansową, opiekuńczą dzieci - mówi Sławomir Kłosowski, Wojewoda Opolski.
Dodajmy, że w uroczystym otwarciu nowego żłobka wzięły udział Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha oraz Przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Dorota Bojemska. W dniach 27-28 stycznia czekają nas Dni Otwarte w żłobku. Rodzice, którzy zapisali pociechę do placówki, będą mogli dokładnie obejrzeć nowy żłobek.
– Już teraz serdecznie zapraszam. Każdy rodzic będzie mógł przyjść ze swoją pociechą, zapoznać się z opiekunem, z warunkami jakie są w placówce. Warto zobaczyć, to bardzo nowoczesny żłobek, dobrze wyposażony, z całym zapleczem kuchennym i stołówką – mówi Adam Fujarczuk, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty.
 

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

3:00 h 59.6 km

Rowerowy szlak R-16

Szlak wpisuje się w  sieć regionalnych tras rowerowych, łącząc się z  trasami rowerowymi w  powiecie ząbkowickim na zachodzie i  trasami w  powiecie prudnickim na wschodzie....