pl

Nowe życie FSD! Wkrótce powstanie tam market budowlany i popularny sklep spożywczy

Czy dawne centrum przemysłu zamieni się w nowoczesne centrum handlowe? Wiele wskazuje na to, że tak może się stać. 21 stycznia odbył się przetarg na część terenu po dawnej FSD. Market budowlany i popularny sklep spożywczy Przetarg dotyczył nieruchomości o powierzchni blisko 4 hektarów, która złożona jest z kilku działek położnych w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Solidarności i Szlaku Chrobrego.
- Nabywcą jest doświadczony polski deweloper specjalizujący się w realizacji komercyjnej zabudowy wielkopowierzchniowej. Kwota sprzedaży to 10,6 mln złotych netto. - Z uwagi na zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego właściciel terenu będzie miał możliwość wybudowania wielkopowierzchniowego obiektu handlowego i z pewnością z tego rozwiązania skorzysta – mówi Marek Rymarz, Wiceburmistrz Nysy.
- Według planów właściciela na tym terenie powstanie znany market budowlany, uzupełniony ofertą sklepu spożywczego znanej sieci handlowej. W ciągu najbliższych 8 miesięcy powinna powstać niezbędna dokumentacja budowlana – tak, aby prace mogły ruszyć na jesień. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na 12 miesięcy – dodaje Rymarz. Będzie KFC lub Pizza Hut? W obiegu medialnym od miesięcy krąży informacja, że na FSD pojawi się KFC lub Pizza Hut. Informacja wzbudziła duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. - Niewykluczone, że prace projektowe pozwolą na usadowienie na działce obiektu typu drive thru, niemniej zależeć to będzie od rozmów właściciela z potencjalnymi sieciami restauracyjnymi – wyjaśnia Wiceburmistrz Nysy. W czasie swojej świetności FSD w Nysie zatrudniała ponad dwa tysiące osób. Pracowały tam całe rodziny. Upadek zakładu Nysa odczuła boleśnie, notując wówczas jeden z najwyższych wskaźników bezrobocia w kraju. Zresztą skutki tamtego krachu, nasze miasto odczuwa do dziś. Na przestrzeni lat różne były koncepcje, co zrobić z ogromnym terenem, który niszczał.  Teraz wszystko wskazuje na to, że to miejsce ożywi handel. Dodajmy, że gminie pozostało jeszcze kilka nieruchomości do sprzedaży na terenie byłej fabryki.
- Jesteśmy już po uchwałach zezwalających nam na przeprowadzenie transakcji sprzedaży. Obecnie trwają procedury związane z przygotowaniem operatów szacunkowych. Ze względu na spodziewaną wartość nieruchomości, procedury związane z publikacją ogłoszeń o sprzedaży, przetargi odbędę się na przełomie maja i czerwca. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do śledzenia informacji publikowanych na stronie internetowej www.nysa.eu, gdzie w zakładce „Gmina Sprzedaje” znajdziemy przetargi na wszelkie nieruchomości, w tym mieszkania czy działki budowlane pod budownictwo jednorodzinne – mówi Marek Rymarz.  
 

Polecane trasy

1:30 h 772 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na...

0:00 h 80 m

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa w Bastionie św. Jadwigi –  to widowisko światło – dźwięk  w którym dawny jeniec (jego duch) opowiada o historii Twierdzy...