pl

W Nysie trwa casting do filmu "Wielka woda"

Dziś w  Nyskim Domu Kultury do godziny 18.00 trwa casting do 6-odcinkowego serialu katastroficznego "Wielka woda". Poszukiwani są głównie mężczyźni. Zdjęcia do serialu będą kręcone już w przyszłym tygodniu. - W filmie przeniesiemy się w trudne, ale ciekawe lata 90-te - mówi Mariusz Chandoha. - Plan filmowy będzie w miejscowościach Wielka Osina, Byczeń oraz Srebrna Góra.  Studio ABM szuka kilkudziesięciu statystów na każdy dzień na planie. 24.08-28.08 - Osina Wielka 28.08 - Byczeń 30.08 - Srebrna Góra "Wielka woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej, rozgrywający się podczas powodzi tysiąclecia z 1997 roku.

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

10:00 h 48.1 km

Szlak Kopernikowski wokół Jeziora Nyskiego

Szlak o bardzo ciekawym przebiegu (m. in. wałem Jeziora Nyskiego) z pięknymi panoramami Gór Opawskich i Jeseników. Umożliwia zapoznanie się z  wieloma ważnymi...