pl

80 lat temu Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową

14 lutego władze samorządowe złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej w Nysie. - Nie pamiętając o historii, nie zasługujemy na przyszłość - te słowa dzisiaj są wciąż aktualne - mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Centralne obchody odbyły się w Opolu.
- Dla mnie ta data jest bardzo ważna i osobista - powiedział obecny podczas uroczystości Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk. - Mój dziadek był żołnierzem AK. Pamięć o tamtych wydarzeniach nie może być tylko wykuta w kamieniu, ale przede wszystkim w naszej pamięci. 
Pod pomnikiem nyskie koło Światowego Związku Żołnierzy AK reprezentował były Burmistrz Nysy, Ryszard Rogowski.
W całej Polsce IPN przygotował akcję billboardową, która ma przypomnieć o kluczowych a coraz mniej znanych faktach dotyczących AK.

Polecane trasy

4:45 h 94.6 km

Rowerowy Szlak Czarownic

Szlak czarownic po stronie czeskiej powstał w 2006 roku, a jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego - Jeseniky. W 2009 roku na zlecenia Starostwa Powiatowego w Nysie wytyczony i...

3:50 h 76.8 km

Rowerowy szlak R17

Najdłuższa trasa na terenie ziemi nyskiej, łącząca północno-zachodnią część powiatu (gm. Kamiennik) z Nysą i częścią północno- -wschodnią (gmina Łambinowice). Wschodni koniec...