pl

80 lat temu Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową

14 lutego władze samorządowe złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej w Nysie. - Nie pamiętając o historii, nie zasługujemy na przyszłość - te słowa dzisiaj są wciąż aktualne - mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Centralne obchody odbyły się w Opolu.
- Dla mnie ta data jest bardzo ważna i osobista - powiedział obecny podczas uroczystości Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk. - Mój dziadek był żołnierzem AK. Pamięć o tamtych wydarzeniach nie może być tylko wykuta w kamieniu, ale przede wszystkim w naszej pamięci. 
Pod pomnikiem nyskie koło Światowego Związku Żołnierzy AK reprezentował były Burmistrz Nysy, Ryszard Rogowski.
W całej Polsce IPN przygotował akcję billboardową, która ma przypomnieć o kluczowych a coraz mniej znanych faktach dotyczących AK.

Polecane trasy

8:00 h 16.8 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

3:00 h 59.7 km

Rowerowy szlak R-9

W 2002 roku Starostwo Powiatowe w Nysie wytyczyło i  oznakowało na terenie powiatu nyskiego odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R-9 (Eurovelo - 9 Adriatyk - Bałtyk). Trasa ta...