pl

80 lat temu Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową

14 lutego władze samorządowe złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej w Nysie. - Nie pamiętając o historii, nie zasługujemy na przyszłość - te słowa dzisiaj są wciąż aktualne - mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Centralne obchody odbyły się w Opolu.
- Dla mnie ta data jest bardzo ważna i osobista - powiedział obecny podczas uroczystości Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk. - Mój dziadek był żołnierzem AK. Pamięć o tamtych wydarzeniach nie może być tylko wykuta w kamieniu, ale przede wszystkim w naszej pamięci. 
Pod pomnikiem nyskie koło Światowego Związku Żołnierzy AK reprezentował były Burmistrz Nysy, Ryszard Rogowski.
W całej Polsce IPN przygotował akcję billboardową, która ma przypomnieć o kluczowych a coraz mniej znanych faktach dotyczących AK.

Polecane trasy

1:30 h 772 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na...

10:00 h 48.1 km

Szlak Kopernikowski wokół Jeziora Nyskiego

Szlak o bardzo ciekawym przebiegu (m. in. wałem Jeziora Nyskiego) z pięknymi panoramami Gór Opawskich i Jeseników. Umożliwia zapoznanie się z  wieloma ważnymi...