pl

Pierwsza wizyta w Nysie nowego burmistrza z partnerskiego miasta Lüdinghausen

W dniach 25-27. 03.2022 r w Nysie gościła 4- osobowa delegacja z partnerskiego miasta Lüdinghausen, na czele której stał niedawno wybrany nowy burmistrz Ansgar Mertens. Towarzyszyli mu: dyrektor Urzędu Miasta Lüdinghausen Matthias Kortendieck, przewodniczący stowarzyszenia niemiecko-polskiego DPG e.V Lüdinghausen Karl-Heinz Kocar oraz dziennikarz „Westfälische Nachrichten” Michael Beer. Była to pierwsza wizyta burmistrza Mertensa w naszym mieście, podczas której spotkał się z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem. Włodarze miast omówili dalszą współpracę, dyskutowali również o trudnej sytuacji, związanej z wojną na Ukrainie. Przewodniczący DPG e.V wraz z burmistrzem Lüdinghausen przekazali na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy darowiznę pieniężną na rzecz pomocy Ukrainie, a konkretnie na rzecz naszego miasta partnerskiego Kołomyi. Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy ma stały kontakt z miastem Kołomyja i otrzymuje na bieżąco listę najbardziej potrzebnych rzeczy. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lüdinghausen, DPG e.V oraz mieszkańców naszego partnerskiego miasta w Niemczech będzie można zakupić większe ilości niezbędnych rzeczy, takich jak łóżka polowe wraz z materacami, materiały medyczne i opatrunkowe, power banki, kamizelki taktyczne, łopaty saperskie, żywność z długim terminem przydatności, płaszcze/kurtki przeciwdeszczowe wojskowe, buty itp.

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

4:45 h 94.6 km

Rowerowy Szlak Czarownic

Szlak czarownic po stronie czeskiej powstał w 2006 roku, a jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego - Jeseniky. W 2009 roku na zlecenia Starostwa Powiatowego w Nysie wytyczony i...