pl

Ruszyła pierwsza miejska biblioteka plenerowa!

Dziś oficjalnie otwarto pierwszą w Nysie bibliotekę plenerową. Instalacja stanęła na Placu Paderewskiego. Zachęcamy do korzystania!
Podczas otwarcia Burmistrz Nysy namawiał młodzież do czytania i poszerzania swoich horyzontów. Nie zabrakło też części artystycznej.
Wiersze czytali Maja Widzyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie, nyska poetka Małgorzata Bobak-Końcowa, wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz oraz Magdalena Dudek z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, Koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki. Usłyszeliśmy m.in. utwory “Chory Kotek” Stanisława Jachowicza i „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej.
Biblioteka plenerowa działa na zasadach „weź książkę – zostaw książkę”, korzystając z niej można wybrać książkę i wziąć ją do domu czy poczytać sobie na ławce w parku. Po przeczytaniu można (choć nie trzeba) oddać ją dla kolejnej osoby.
- Jako wkład mamy książki i czasopisma od darczyńców - mówi Anita Klakla, Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie - Na Placu Paderewskiego znajdziemy pozycje dla każdego i dla dzieci i dla dorosłych. Każdy może podejść i wybrać dla siebie coś odpowiedniego.
Drugie życie książkom zalegającym w domowych biblioteczkach może dać każdy z nas. Zapraszamy do korzystania. To pierwsza tego typu instalacja w Nysie, ale nie ostatnia. Podobna ma stanąć m.in. w Parku Miejskim.
 
 

Polecane trasy

5:00 h 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku i...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.