pl

LVI Sesji Rady Miejskiej w Nysie - relacja

Za nami kolejna sesja Rady Miejskiej w Nysie. Radni zgodzili się m.in. na przekazanie gruntu pod budowę nowego gmachu hospicjum. Podczas sesji minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Józefa Adamowa, byłego Przewodniczącego Rady i osoby wielce zasłużonej dla nyskiego samorządu.

Jak mówi dyrektor nyskiego Hospicjum Jerzy Miszkiewicz - budowa nowe placówki pozwoli na podniesienie warunków pracy jak i jakości świadczeń. Nowa siedziba będzie znajdować się przy Alei Wojska Polskiego. W czasie sesji uchwalono uchwałę, na mocy której Gmina Nysa powierzyła spółce Ekom jako zadanie własne – gospodarowanie odpadami w RCGO w Domaszkowicach. Do tej pory odbywało się to w drodze przetargu. Uchwała tym samym jest zapowiedzią kolejnych zmian w spółce.

Podczas obrad radna Jolanta Trytko wnioskowała o zwiększenie kontenerów lub częstotliwości ich opróżniania na osiedlu Nysa Południe. Z kolei radna Celina Lichnowska przypomniała o potrzebie remontu dróg osiedlowych przy ul. Ujejskiego/Kościuszki. Na wniosek Burmistrza Nysy ogłoszono pierwszą edycję konkursu na najlepszy szyld i najciekawiej zaaranżowaną  witrynę sklepową. Konkurs będzie odbywał się raz na dwa lata, a zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę finansową.

Radni dokonali też zmian budżetowych w związku z przyznanymi dotacjami na zabytki, w tym zabytki sakralne.

Niedługo poznamy termin kolejnej uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji święta miasta.

Polecane trasy

1:00 h 63.4 km

Szlak romański odcinek opolski

Szlak romański to trasa turystyczna o  charakterze kulturowo-oświatowym przebiegająca przez Europę, również przez Polskę. W  Polsce podkreśla tysiącletnią tradycję narodową,...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.