pl

LVI Sesji Rady Miejskiej w Nysie - relacja

Za nami kolejna sesja Rady Miejskiej w Nysie. Radni zgodzili się m.in. na przekazanie gruntu pod budowę nowego gmachu hospicjum. Podczas sesji minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Józefa Adamowa, byłego Przewodniczącego Rady i osoby wielce zasłużonej dla nyskiego samorządu.

Jak mówi dyrektor nyskiego Hospicjum Jerzy Miszkiewicz - budowa nowe placówki pozwoli na podniesienie warunków pracy jak i jakości świadczeń. Nowa siedziba będzie znajdować się przy Alei Wojska Polskiego. W czasie sesji uchwalono uchwałę, na mocy której Gmina Nysa powierzyła spółce Ekom jako zadanie własne – gospodarowanie odpadami w RCGO w Domaszkowicach. Do tej pory odbywało się to w drodze przetargu. Uchwała tym samym jest zapowiedzią kolejnych zmian w spółce.

Podczas obrad radna Jolanta Trytko wnioskowała o zwiększenie kontenerów lub częstotliwości ich opróżniania na osiedlu Nysa Południe. Z kolei radna Celina Lichnowska przypomniała o potrzebie remontu dróg osiedlowych przy ul. Ujejskiego/Kościuszki. Na wniosek Burmistrza Nysy ogłoszono pierwszą edycję konkursu na najlepszy szyld i najciekawiej zaaranżowaną  witrynę sklepową. Konkurs będzie odbywał się raz na dwa lata, a zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę finansową.

Radni dokonali też zmian budżetowych w związku z przyznanymi dotacjami na zabytki, w tym zabytki sakralne.

Niedługo poznamy termin kolejnej uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji święta miasta.

Polecane trasy

4:45 h 94.6 km

Rowerowy Szlak Czarownic

Szlak czarownic po stronie czeskiej powstał w 2006 roku, a jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego - Jeseniky. W 2009 roku na zlecenia Starostwa Powiatowego w Nysie wytyczony i...

0:00 h 2.1 km

Poznaj historię

Każdy obiekt na trasie „Poznaj historię” jest oznakowany specjalną tabliczką z kodem QR wskazującą na wykorzystanie tej technologii. Poza tym w każdym ze smartfonów mamy aparat...