pl

Multimedialna fontanna w Rynku

Na naszym rynku, od dziś, działa multimedialna fontanna. Codziennie w sezonie wiosenno - jesiennym, o godzinie 12.15 oraz 21.15, uruchomiony zostanie krótki pokaz muzyczno - świetlny.
- W południe będzie to jeden utwór muzyczny, wieczorem usłyszymy i „zobaczymy” trzy utwory. Obecna wersja fontanny jest kompromisem pomiędzy zabytkową częścią naszego rynku, a jego powojenną zabudową. Podobne rozwiązanie zastosowano na rynku we Wrocławiu. Nasza fontanna usadowiona jest dokładnie w tym miejscu, w którym jeszcze przed II wojną światową stała jej poprzedniczka. Architekci i projektanci uznali, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego śródmieścia będzie fontanna powierzchniowa, ozdobiona grubymi szklanymi taflami z naniesionymi herbami związanymi z historią miasta - mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.
- Fontanna ma też funkcję użyteczną i pozwala na to aby w upalne dni móc z niej skorzystać. Do zakończenia remontu rynku pozostaje jeszcze jedynie skwer przed Bazyliką. Prace na nim powinny zakończyć się do końca września - dodaje Kolbiarz.

Polecane trasy

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy najważniejsze...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.