pl

Gmina pozyskała 20 mln zł na budowę i modernizację dróg

Gmina Nysa pozyskała 20 milionów złotych na budowę i modernizację pięciu dróg w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. To kolejne wymierne wsparcie samorządu na realizację kluczowych zadań. W skali całego kraju do jednostek samorządu terytorialnego trafi prawie 26 miliardów złotych.

Remonty dróg w Gminie Nysa

W ramach naboru jednostkom samorządu terytorialnego na terenie Województwa Opolskiego przyznano dofinansowanie na łączną kwotę blisko 540 milionów złotych.
W ramach pozyskanych środków gmina przeprowadzi remonty ul. Żwirki i Wigury, Kmicica,  Lazurowej, a także drogi w Wierzbięcicach i Rusocinie. - Na ogłoszenie przetargu mamy 9 miesięcy, ale na pewno ogłosimy go dużo wcześniej - mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Mamy już gotowe dokumentacje projektowe. W 2 przypadkach czekają je lekkie korekty i dodatkowe uzgodnienia. Intensywnie pracujemy też nad budżetem na przyszły rok, gdzie również chcemy uwzględnić zadania drogowe.
Program realizowany jest przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Polecane trasy

3:00 h 59.7 km

Rowerowy szlak R-9

W 2002 roku Starostwo Powiatowe w Nysie wytyczyło i  oznakowało na terenie powiatu nyskiego odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R-9 (Eurovelo - 9 Adriatyk - Bałtyk). Trasa ta...

8:00 h 16.8 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...