pl

Weź udział w grze terenowej

Związek Dużych Rodzin Koło Nysa zaprasza do zapisów do miejskiej gry terenowej dla rodzin. Zabawa potrwa do dnia 13 października br. Wydarzenie wpisuje się w obchody 800-lecia miasta.
Osoby zapisane przez  link https://forms.gle/mNV41fSZzJphfmQc8 dostaną na maila informacje z dokładnymi lokalizacjami skrytek będących częścią gry.
Gra terenowa "Od jeziora do Trytona" to czas, kiedy razem z rodziną możecie wcielić się w poszukiwaczy skarbów. W dniach od 9-4 października codziennie rano na podany adres mailowy osoba zgłaszająca rodzinę dostanie wiadomość, w której będą informacje o trzech lokalizacjach skrytek, rozsianych po całym mieście Nysa (codziennie będą to trzy nowe lokalizacje). Każda ze skrytek będzie ukryta w miejscu, które jest ważne dla naszego miasta.
Zadaniem każdej drużyny/rodziny będzie:
- odnalezienie skrytki,
- wypełnienie logbooka odpowiednimi danymi,
- zrobienie całej drużynie wspólnego zdjęcia,
- przesłanie zdjęcia przez link dostępny w skrytce, jako potwierdzenie odnalezienia skrytki.
Skrytki, to będą małe pudełeczka ukryte w lokalizacjach, które przed rozpoczęciem gry są jeszcze tajne. Logbooki to małe książeczki, w których będą zbierane podpisy grup.
Czas na odnalezienie skrytek i wypełnienie zadań codziennie będzie od 10:00 do 20:00.
Ostatniego dnia zabawy (15 października) na Placu Paderewskiego  odbędzie się zakończenie gry, podczas którego wręczone zostaną nagrody i dyplomy.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Nysy.

Polecane trasy

3:00 h 59.6 km

Rowerowy szlak R-16

Szlak wpisuje się w  sieć regionalnych tras rowerowych, łącząc się z  trasami rowerowymi w  powiecie ząbkowickim na zachodzie i  trasami w  powiecie prudnickim na wschodzie....

3:00 h 2.6 km

Szlak Josepha von Eichendorffa

Joseph von Eichendorff, wielki niemiecki poeta epoki romantyzmu, ostatnie lata życia spędził w Nysie i tutaj został pochowany. Szlak prowadzi drogą, którą według przekazów poeta chętnie...