pl

Koalicja w Radzie Miejskiej

Dziś o 14.00 pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej w Nysie nowej kadencji. Wcześniej zostało podpisane porozumienie koalicyjne pomiędzy Koalicją Obywatelską - Platformą Obywatelską, KWW Kordiana Kolbiarza oraz Forum Samorządowym 2002.

Burmistrz Nysy z większością w Radzie Miejskiej

Porozumienie zostało zawarte w obecności liderów ugrupowań, w tym Marszałka Andrzeja Buły oraz Burmistrza Nysy.  - Ufam, że to będzie koalicja merytoryczna i jak się spotkamy za 5 lat, katalog wykonanych zadań będzie bardzo mocny - ocenia Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy.
Dzięki zwartemu porozumieniu, włodarz miasta ponownie ma większość w Radzie Miejskiej, co pozwoli na kolejne projekty z myślą o rozwoju miasta i wsparciu rodzin.  - Widzę wiele możliwości rozwojowych powiatu i gminy - mówi Marszałek Andrzej Buła. - Liczę na kolejne dobre i satysfakcjonujące projekty dla mieszkańców.
Na pierwszym posiedzeniu nowej RM zostanie wybrany przewodniczący oraz jego zastępcy. Poznamy też składy osobowe poszczególnych komisji.

Polecane trasy

4:45 h 94.6 km

Rowerowy Szlak Czarownic

Szlak czarownic po stronie czeskiej powstał w 2006 roku, a jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego - Jeseniky. W 2009 roku na zlecenia Starostwa Powiatowego w Nysie wytyczony i...

1:30 h 889 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki...