pl

Robimy wszystko, by kładka, a raczej most w Morowie był odbudowany

Wczoraj w Morowie odbył się rekonesans z wojskami inżynieryjnymi w naszych sołectwach. Waży się decyzja o odbudowie ważnej kładki w Morowie. Kładka została zmyta podczas powodzi, wskutek przejścia fali powodziowej w dniu 14 września br.  Aby przyspieszyć odbudowę, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz zadeklarował, że Gmina weźmie na siebie wybudowanie przyczółków mostu oraz dojazdu z kruszywa. - To szansa na most dla mieszkańców i my zrobimy wszystko, by ten most został wybudowany przez wojsko - mówi Burmistrz Nysy. W rozmowach brał udział Wicestarosta Maciej Krzysik, a sprawa została zgłoszona przez Sekretarza Miasta Piotra Bobaka jako priorytet do Wojewody Opolskiego - Moniki Jurek.

Polecane trasy

1:00 h 63.4 km

Szlak romański odcinek opolski

Szlak romański to trasa turystyczna o  charakterze kulturowo-oświatowym przebiegająca przez Europę, również przez Polskę. W  Polsce podkreśla tysiącletnią tradycję narodową,...

4:45 h 94.6 km

Rowerowy Szlak Czarownic

Szlak czarownic po stronie czeskiej powstał w 2006 roku, a jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego - Jeseniky. W 2009 roku na zlecenia Starostwa Powiatowego w Nysie wytyczony i...