pl

Nowe wozy strażackie dla naszych OSP!

To kolejna ważna inwestycja Gminy Nysa w bezpieczeństwo mieszkańców.

W tym tygodniu została podpisana umowa na zakup 3 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych z pełnym wyposażeniem o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych! 
Umowę podpisał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, a wykonawcą zadania jest firma BOCAR. Zakup współfinansowany jest z programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego.

Nowe pojazdy już za 8 miesięcy zasilą jednostki OSP Rusocin i Niwnica, a ich dotychczasowe auta trafią do OSP Wyszków Śląski i Wierzbięcice.

Wielkie podziękowania dla wszystkich druhen i druhów – to dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze możemy spać spokojnie!

Polecane trasy

3:00 h 59.6 km

Rowerowy szlak R-16

Szlak wpisuje się w  sieć regionalnych tras rowerowych, łącząc się z  trasami rowerowymi w  powiecie ząbkowickim na zachodzie i  trasami w  powiecie prudnickim na wschodzie....

4:00 h 91.9 km

Nyska Droga św. Jakuba

Oznakowana w  latach 2009–2010. Oficjalne otwarcie nastąpiło podczas corocznego Jarmarku św. Jakuba przed nyską bazyliką w  2010  r. Stanowi odcinek dojściowy do historycznego...