pl

Dni Nysy 2017 - dobra zabawa i pozytywne wspomnienia

Marcin Daniec, Coma i Michał Szpak – największe gwiazdy tegorocznych Dni Nysy nie zawiodły, przyciągając na Stadion Miejski tłumy ludzi spragnionych dobrej rozrywki.

 

Niedzielne zmagania sportowe rozpoczęli wędkarze rywalizujący w zawodach o „Puchar Burmistrza Nysy”. Idealna na łowienie pogoda sprawiła, że i w tym roku dopisała liczba uczestników. W dobry nastrojach swoje mecze kończyli piłkarscy oldboje. W Niwnicy w turnieju organizowanym przez Zarząd Gminnego Związku LKS Nysa i Gminę Nysa najlepsi okazali się piłkarze LKS Biała Nyska. Na boisku najlepszą formę zaprezentował Jan Pietrzak ze zwycięskiej drużyny.

 

W niedzielę rozdano nagrody uczestnikom Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Nysy. Tu warto podkreślić, że organizatorzy duży nacisk kładą na zmagania młodzików. W tym roku na Głębinowie w klasie LASER 4,7 tryumfował Maciej Jarosz z SYC Zefir Drakkar Poraj. W kategorii OPP A Flota bezkonkurencyjny Maciej Panaś z YKP Gdynia. W klasie OPP B Flota zwyciężył Piotr Grabski, a czwarta była zawodniczka z Klubu Żeglarskiego Nysa, Karolina Jałoszyńska.

 

Rodziny z dziećmi chętnie korzystały z oferty wesołego miasteczka na bocznej płycie Stadionu Miejskiego oraz innych atrakcji rozmieszczonych na głównej arenie Dni Nysy, od dmuchanych zamków po urządzenia typu „extreme”. Każdy komu było mało emocji i adrenaliny mógł wziąć udział  w I edycji  Rajdu Trytona, będącego IV rundą cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny. Miłośnicy ścigania mieli do przejechania kilka ciekawych odcinków, m.in. na terenie po byłej FSO.

 

Wieczorem znów emocje związane z koncertami. Najpierw po raz pierwszy w Nysie zobaczyliśmy SIGGY DAVIS, utalentowaną wokalistkę ze Stanów. Później, po kilku latach przerwy dla nyskiej publiczności zagrali Happysad, którzy doskonale pamiętają swój poprzedni występ w naszym mieście. - Jesteśmy coraz bardziej doświadczeni i nie nudzi nas to co robimy. - powiedział wokalista zespołu Kuba Kawalec - Chcemy się rozwijać, a nie wracać do rzeczy z pierwszych płyt. Mamy energię i chęć wyjechania na kolejny obóz kompozycyjny i popracować nad nowym materiałem.

 

Na zakończenie Święta Miasta wystąpił zdobywający coraz większą popularność Michał Szpak. Oprócz doskonałego przenikającego głosu wokalista zaprezentował oryginalne stroje i osobność sceniczną. - Uwielbiam występować przed publiką. Nieważne, czy w dużym mieście, czy nieco mniejszym - powiedział w wywiadzie dla Nyskiej Kroniki Filmowej, Michał Szpak. - Liczy się publika i to, że mogę dla niej śpiewać i dawać im energię. To jest najfajniejsze. Dzisiaj na rockowo, a nyska publika dała radę!

 

 

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Polecane trasy

6:00 h 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

6:30 h 1.9 km

Szlakiem zabytków

Piesza wędrówkę zaczynamy od wizyty pod gotyckim kościołem Zwiastowania NMP przy ul. Celnej. Następnie udajemy się na ulicę Sobieskiego, by podziwiać barokową budowlę dawnego jezuickiego gimnazjum, a...

Pobierz aplikację