pl

Stadion oficjalnie przekazany. Za rok pierwsze zawody sportowe

Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego oficjalnie przekazany w darowiznę Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Pierwsze zawody sportowe mają być rozegrane w nowym roku akademickim. Pierwsze budynki dydaktyczne będą oddane do użytku prawdopodobnie w 2024 roku. Koszt budowy całego kompleksu to blisko 45 milionów złotych.

„Stadion Stali” dla PANS w Nysie

Akt notarialny podpisali Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Rektor PANS w Nysie Przemysław Malinowski. Na jego mocy gmina przekazała wysłużony obiekt w darowiznę nyskiej Uczelni. - PANS zyskuje atrakcyjny teren, ale to też duży powód do radości dla miasta - mówi Kordian Kolbiarz. - Rozwój Uczelni jest równoznaczny rozwojowi miasta. Dziękuję radnym, którzy poparli tą inicjatywę.   Zgodnie z założeniami przy ul. Kraszewskiego powstanie stadion lekkoatletyczny, duży parking dla studentów i przede wszystkim akademickie centrum dydaktyczno - sportowe, o wartości blisko 50 milionów złotych. - Nasza koncepcja zakłada m.in. budowę budynku dydaktycznego dla wydziału Nauk Technicznych i wydziału Nauk Społecznych - tłumaczy Przemysław Malinowski. - Z gmachu będą też oczywiście korzystać studenci innych naszych kierunków. W przyszłości planujemy budowę tzw. hali łukowej, aby studenci mogli także trenować w zimie. Na razie ogłoszono przetarg na modernizację stadionu i dostosowanie do wymogów PZLA. Prace mają być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. - Na pewno wykorzystamy pozyskane środki z korzyścią dla całego miasta - dodaje Malinowski. Teren po modernizacji ma być otwarty nie tylko dla środowiska akademickiego.

Polecane trasy

8:00 h 16.8 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.