pl

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków!

W dniach od 4 do 6 listopada w Bydgoszczy odbywały się drużynowe Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn. Zawodnicy NTG Nysa przystąpili do zawodów w roli faworytów i jak zwykle nie zawiedli. Drużyna w składzie: Wojciech Dumański, Wiktor Lichwa, Szymon Szymański, Alan Białochławek oraz Karol Jary  obroniła tytuł Mistrza Polski z roku 2021  i po raz kolejny została najlepszą drużyną w naszym kraju.  Nasi okazali się bezkonkurencyjni i z dużą przewagą zwyciężyli w zawodach wyprzedzając Kusy Szczecin oraz MKS Gdańsk. W  kategorii junior młodszt oglądaliśmy drugą drużynę z Nysy w składzie: Michał Lichwa, Patryk Nowak, Aleksander Zganiacz, Miłosz Jakubowski oraz Jakub Raróg, która po bardzo emocjonujących i wyczerpujących zawodach ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Dziękujemy serdecznie za ogromny sukces i życzymy uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 i  zawodnikom Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego kolejnych medali i pucharów. Trenerami Mistrzów są Mariusz Wroński, Marcin Dmytrów, Michał Paluch i Artur Zamirski.   Informacja i zdjęcie: NTG Nysa