pl

Rusza II etap przebudowy Rynku

Za dwa tygodnie powinien się rozpocząć kolejny etap przebudowy naszego Rynku. Dzisiaj została podpisana umowa w tej sprawie. Wykonawcą jest doświadczona firma z Sidziny.
Dziś w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą, na remont ostatniej pierzei ścisłego Rynku. Ciężki sprzęt wjedzie na początek na odcinek od placu Kościelnego, w kierunku ul. Wrocławskiej. Wykonawca zapewnia, że podczas poszczególnych etapów przebudowy Rynek będzie przejezdny dla pojazdów. - Mamy załogę z dużym doświadczeniem więc prace będą przebiegać sprawnie - ocenia Ryszard Biela, właściciel firmy Biel-Bud, która wygrała przetarg. - Na pewno będziemy chcieli, aby był zapewniony dostęp do firm i instytucji w obrębie placu budowy.
Wartość zadania to ponad 11 milionów złotych, z czego wkład własny Gminy Nysa wynosi około 6 milionów. - Okres realizacji inwestycji to 15 miesięcy - mówi Sekretarz Miasta, Piotr Bobak. - W tym okresie na pewno pojawią się jakieś utrudnienia, ale będziemy starali się je minimalizować.
fot. Podpisanie umowy z wykonawca na przebudowę Rynku

Polecane trasy

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy...

8:00 h 16.8 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...