pl

Rusza II etap przebudowy Rynku

Za dwa tygodnie powinien się rozpocząć kolejny etap przebudowy naszego Rynku. Dzisiaj została podpisana umowa w tej sprawie. Wykonawcą jest doświadczona firma z Sidziny.
Dziś w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą, na remont ostatniej pierzei ścisłego Rynku. Ciężki sprzęt wjedzie na początek na odcinek od placu Kościelnego, w kierunku ul. Wrocławskiej. Wykonawca zapewnia, że podczas poszczególnych etapów przebudowy Rynek będzie przejezdny dla pojazdów. - Mamy załogę z dużym doświadczeniem więc prace będą przebiegać sprawnie - ocenia Ryszard Biela, właściciel firmy Biel-Bud, która wygrała przetarg. - Na pewno będziemy chcieli, aby był zapewniony dostęp do firm i instytucji w obrębie placu budowy.
Wartość zadania to ponad 11 milionów złotych, z czego wkład własny Gminy Nysa wynosi około 6 milionów. - Okres realizacji inwestycji to 15 miesięcy - mówi Sekretarz Miasta, Piotr Bobak. - W tym okresie na pewno pojawią się jakieś utrudnienia, ale będziemy starali się je minimalizować.
fot. Podpisanie umowy z wykonawca na przebudowę Rynku

Polecane trasy

3:00 h 59.7 km

Rowerowy szlak R-9

W 2002 roku Starostwo Powiatowe w Nysie wytyczyło i  oznakowało na terenie powiatu nyskiego odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R-9 (Eurovelo - 9 Adriatyk - Bałtyk). Trasa ta...

5:00 h 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku...