pl

W Nysie będzie pumptrack!

To już pewne! W naszym mieście powstanie pumptrack. To znakomita wiadomość zwłaszcza dla młodszych mieszkańców Nysy, którzy mocno zabiegali o tę inwestycję. Zielone światło do budowy tego typu obiektu dali dziś radni miejscy. 
-Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na budowę pumptracka, z tego wszyscy się cieszymy, a pewnie najbardziej dzieciaki i młodzież - mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. - Ten pomysł był od kilku lat w orbicie naszych zainteresowań. Wreszcie znaleźliśmy dogodny teren. Pumptrack powstanie na Podzamczu obok Orlika. W ciągu kilku dni ruszymy z dokumentacją przetargową. - dodaje Kolbiarz.
Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Jej koszt to 1,4 mln zł. Pumptrack to specjalnie przygotowany tor łączący jazdę rowerem i wszechstronny trening. Zbudowany jest z szybkich zakrętów i muld. pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja pumptruck - kocepcja

Polecane trasy

5:00 h 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku i...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.