pl

Wkrótce stanie pierwsza nyska tężnia!

W ciągu najbliższych tygodni ruszy budowa pierwszej nyskiej tężni solankowej. - Obiekt powstanie na Placu Paderewskiego, tuż za pergolami. Zyskamy kolejny ładny i atrakcyjny fragment naszego miasta - podkreśla Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. Tężnia realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. - Zakończyły się prace związane z projektowaniem tężni solankowej. Trwają uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Tężnia zostanie wybudowana w tym roku, natomiast w pełni będzie funkcjonować na wiosnę przyszłego roku - mówi Piotr Bobak, Sekretarz Miasta. Dookoła obiektu pojawią się elementy małej architektury, ławki i oświetlenie. Tężnia będzie pięknie wyglądać w nocy. Będzie mieć własne oświetlenie. - Obiekt jest tak zaprojektowany, że z walorów tężni w jednym czasie będzie mogło skorzystać nawet 50 osób - podkreśla Piotr Bobak.

Polecane trasy

0:00 h 80 m

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa w Bastionie św. Jadwigi –  to widowisko światło – dźwięk  w którym dawny jeniec (jego duch) opowiada o historii Twierdzy...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.