pl

Powódź Tysiąclecia - NYSA 1997 w fotografii Zbigniewa Walewskiego

wtorek, 5 lipca 2022 - poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Właśnie mija 25 lat od tragicznej powodzi, która dotknęła Nysę w 1997 roku. Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik przypomina atmosferę tamtych dni na wystawie zdjęć "Powodź Tysiaclecia - Nysa 1997". W fotografii Zbigniewa Walewskiego który utrwalił dramatyczne chwile i zalane tereny. Zdjęcia będą prezentowane na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi od  05.07 do 15.08.2022 r. Zapewne wszyscy pamiętają dramatyczny przebieg powodzi, która dwadzieścia pięć lat temu dotknęła Nysę. Tysiące osób uwięzionych we własnych mieszkaniach, dostarczanie im amfibiami żywności i wody pitnej, akcje ratunkowe przeprowadzane przez wojsko i straż pożarną, całe osiedla zalane przez wodę  - takie obrazy transmitowane przez wszystkie stacje telewizyjne pozostały w pamięci Polaków. Dzisiaj coraz mniej śladów przypomina o sile żywiołu, jakiemu przyszło stawić czoło nysianom.

Polecane trasy

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy...

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji.