pl

Znamy wyniki Pereł Nysy i Nyskiego Konkursu Reklamowego

Statuetka "Perły Nysy" ozdobi gmach zabytkowej kamienicy przy ul. Moniuszki 2. Jury konkursowe doceniło kunszt wykonania na nowo elewacji i zachowanie sztukaterii. Gala podsumowująca kolejną edycję konkursu odbyła się w poniedziałek na małej scenie Nyskiego Domu Kultury. Tego dnia poznaliśmy również najlepsze szyldy i witryny sklepowe w mieście.

Perły Nysy 2022

Werdykt kapituły 8. edycji konkursu architektonicznego Perły Nysy odczytała jej przewodnicząca - prof. Monika Kamińska. Nie był on jednomyślny, bo konkurencja była mocna. - Remont przy Moniuszki 2 przeprowadziliśmy w 2020 roku, także dzięki dofinansowaniu z Gminy Nysa w kwocie 80 tys. - mówi administrator wspólnoty, Tomasz Ciesielski. - Bardzo cieszymy się z wygranej, ale już myślimy o remoncie dachu. W takich starych budynkach zawsze jest coś do zrobienia.
Ideą Konkursu jest wyróżnienie obiektów architektonicznych i uhonorowanie ich właścicieli za przywrócenie budynkom świetności, dbałość o estetykę i wygląd Gminy oraz innowacyjność. Nagrodą główną oprócz statuetki jest czek o wartości 10 000 zł. Ten z rąk Burmistrza Nysy odebrał administrator wspólnoty. Pozostali nominowani zostali uhonorowani dyplomem. Jak podkreśla włodarz miasta - to również dzięki mieszkańcom i ponoszonym przez nich nakładom Nysa staje się piękniejsza. Obok inwestycji ze środków Unii Europejskiej, poszczególne wspólnoty, firmy, czy właściciele posesji dokładają swoją cegiełkę do zachowania estetyki miasta.

fot. Tegoroczny zwycięzca konkursu - kamienica przy Moniuszki 2

Najlepsze reklamy w mieście

Podczas kameralnej gali w NDK, podsumowano również pierwszą edycję Nyskiego Konkursu Reklamowego na najlepszy szyld reklamowy i najlepiej zaaranżowaną witrynę sklepową. Wygrali odpowiednio firma Trek Central Bike oraz Dress Room Nysa. Tu konkurencja była jeszcze większa, a oczywiście wszystkie nominowane szyldy i witryny musiały spełniać zapisy Kodeksu Krajobrazowego. Jego wprowadzenie przed kilkoma laty przyczyniło się do wyczyszczenia Nysy z nadmiaru nośników reklam. - Jestem dumny, że jakość i estetyka wykonanej przez firmę Juwex reklamy została zauważona - mówi, Krzysztof Wezner - Wraz z właścicielami firmy Trek udało się wypracować koncepcję reklamy wyglądającej nowocześnie i minimalistycznie oraz bez przesytu. Kodeks wprowadza pewne ograniczenia, ale mimo wszystko oceniam go na plus. Reklamy według wytycznych są bardziej estetyczne i bardziej się podobają samym klientom. Galę uświetnił muzyczny duet Miriam Szlempo oraz Piotr Skrzypulec. Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków oraz Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik.

fot. Najlepsza witryna sklepowa

fot. Najlepszy szyld zdaniem kapituły konkursowej

Polecane trasy

1:00 h 63.4 km

Szlak romański odcinek opolski

Szlak romański to trasa turystyczna o  charakterze kulturowo-oświatowym przebiegająca przez Europę, również przez Polskę. W  Polsce podkreśla tysiącletnią tradycję narodową,...

3:00 h 59.7 km

Rowerowy szlak R-9

W 2002 roku Starostwo Powiatowe w Nysie wytyczyło i  oznakowało na terenie powiatu nyskiego odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R-9 (Eurovelo - 9 Adriatyk - Bałtyk). Trasa ta...