pl

12 wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

Na biuro podawcze i do urn wpłynęło 12 wniosków w ramach bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Trwa ich weryfikacja pod względem formalno-prawnym. Lista dopuszczonych wniosków zostanie opublikowana w dniu 5 grudnia br., a samo głosowanie mieszkańców ruszy 16 grudnia i potrwa dwa tygodnie.

Budżet Obywatelski - Gmina Nysa

W najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono pomysły m.in. budowy placów zabaw w obrębie Radoszyna i Zamłynia, ustawienia drogowskazu historycznego w postaci samochodu marki Nysa w specjalnej gablocie ekspozycyjnej, organizacji turnieju rycerskiego z inscenizacją najazdu husytów w ramach obchodów 800-lecia miasta, czy też rozbudowę kompleksu sportowego przy ul. Brodzińskiego. Co ciekawe, jedna z parafii zawnioskowała o stworzenie autorskiego widowiska muzyczno-multimedialnego we wnętrzu Bazyliki Mniejszej. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, kilka sołectw połączyło siły na pozyskanie środków m.in. na rozbudowę infrastruktury sportowej oraz na organizację wydarzeń kulturalnych m.in. w Regulicach, Wierzbięcicach i Kępnicy. Mieszkańcy wnioskowali także o kontynuację wydarzeń, jak piknik na pump tracku, czy też Noc Świętojańska w Białej Nyskiej. Listę zweryfikowanych wniosków opublikujemy w dniu 18 listopada br.

Po ocenie merytorycznej wniosków i opublikowaniu ostatecznej listy wniosków dopuszczonych do głosowania, liderzy projektów będą mieli czas na działania informacyjno-promocyjne. Ostateczne wyniki głosowania poznamy w dniu 17 stycznia 2023 roku. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu drogą online.

Polecane trasy

3:00 h 59.6 km

Rowerowy szlak R-16

Szlak wpisuje się w  sieć regionalnych tras rowerowych, łącząc się z  trasami rowerowymi w  powiecie ząbkowickim na zachodzie i  trasami w  powiecie prudnickim na wschodzie....

3:00 h 2.6 km

Szlak Josepha von Eichendorffa

Joseph von Eichendorff, wielki niemiecki poeta epoki romantyzmu, ostatnie lata życia spędził w Nysie i tutaj został pochowany. Szlak prowadzi drogą, którą według przekazów poeta chętnie...