pl

Studenci z Ukrainy świetnie czują się w Nysie i na nyskiej Akademii

Aktualnie w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie studiuje 38 osób z Ukrainy. Studenci z Ukrainy zawsze stanowili - i tak jest do dzisiaj - największą grupę obcokrajowców studiujących w Uczelni na pełnym cyklu kształcenia. Studenci z Ukrainy kształcą się na 12 z 13 kierunków oferowanych przez Uczelnię. Obecnie najwięcej osób studiuje na kierunkach: informatyka, architektura oraz filologia.
- Pierwszą studentkę z Ukrainy mieliśmy w 2002 r. i od tego czasu co roku przyjmujemy na studia obywateli Ukrainy. W tym roku jest ich najwięcej. Są to bardzo pracowici, zdolni młodzi ludzie, dla których studia w języku polskim nie są przeszkodą – mówi mgr inż. Katarzyna Szota z Działu Kształcenia PANS w Nysie.
Studenci z Ukrainy bardzo dobrze czują się w Nysie i na Uczelni. Wielu z nich planuje pozostać w naszym mieście i podjąć tutaj pracę.

Polecane trasy

0:00 h 2.1 km

Poznaj historię

Każdy obiekt na trasie „Poznaj historię” jest oznakowany specjalną tabliczką z kodem QR wskazującą na wykorzystanie tej technologii. Poza tym w każdym ze smartfonów mamy aparat...

3:00 h 59.7 km

Rowerowy szlak R-9

W 2002 roku Starostwo Powiatowe w Nysie wytyczyło i  oznakowało na terenie powiatu nyskiego odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R-9 (Eurovelo - 9 Adriatyk - Bałtyk). Trasa ta...