pl

Wizyta w Nysie biegaczy z miast partnerskich

Tradycyjnie jak co roku na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy na Bieg Nyski przyjeżdżają biegacze z miast partnerskich Nysy m.in. z Niemiec (Lüdinghausen), z Czech (Szumperk), a także z Węgier (Varpalotta). Poza udziałem w Biegu Nyskim zagraniczni goście zwiedzili miasto i powiat nyski, m.in. na na rowerach okolice Nysy wzdłuż rzeki Nysa Kłodzka oraz wzdłuż Jeziora Nyskiego, a także zwiedzili uroczy Paczków. Dzisiaj Burmistrz Nysy spotkał się z zagranicznymi gośćmi w Urzędzie Miejskim i krótko opowiedział o działaniach i zmianach, jakie zachodzą w naszym mieście. Wśród delegacji węgierskiej oprócz biegaczy była przedstawicielka urzędu Miasta Varpalotta p. Gabriella Borbásné Gazdag, a w delegacji niemieckiej był dziennikarz gazety Westfälische Nachrichten, Michael Beer, a także komendant Policji Lüdinghausen p. Klaus Hensmann, który poznał zasady i warunki pracy w polskich komisariatach. Wizyta zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy ze wsparciem Burmistrza Nysy oraz Starosty Nyskiego.

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

0:00 h 2.1 km

Poznaj historię

Każdy obiekt na trasie „Poznaj historię” jest oznakowany specjalną tabliczką z kodem QR wskazującą na wykorzystanie tej technologii. Poza tym w każdym ze smartfonów mamy aparat...