pl

Policja ostrzega - nie daj się oszukać

Pomimo licznych apeli, wciąż słyszymy o kolejnych starszych osobach, które straciły swój majątek na skutek oszustwa. Tym razem ofiarą oszustów padł 66-letni mieszkaniec naszej gminy. Mężczyzna chciał zainwestować w akcje i pomnożyć swoje pieniądze. 66-latek na prośbę rzekomego konsultanta platformy inwestycyjnej, zainstalował na swoim telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Później zalogował się na swoje konto bankowe i w ten sposób dał oszustom dostęp do bankowości elektronicznej. Ostatecznie mężczyzna stracił 8 500 tysięcy euro. Mężczyzna zainteresował się ofertą pomnożenia pieniędzy, inwestując w akcje. Znalazł w Internecie interesującą ofertę i zalogował się na platformie inwestycyjnej. Już chwilę później skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za doradcę inwestycyjnego. Konsultant od razu zaoferował swoją pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. 66-latek zaufał rzekomemu konsultantowi i rozpoczął z nim współpracę. Na swoim telefonie zainstalował wskazaną przez oszusta aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, a następnie zalogował się na swoje konto. W ten sposób mężczyzna dał przestępcom dostęp do konta. Następnego dnia mężczyzna otrzymał wiadomości ze swojego banku, z informacją o zmianach dotyczących limitów wykonania przelewów i zauważył, że z jego rachunku wypłacono pieniądze. Stracił 8 500 tysięcy euro. Policja ostrzega: Pamiętaj!
  • Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej.
  • Nie instaluj dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej.
  • Nie wpisuj nieznanego numeru konta do swojej bankowości elektronicznej, na które mają być przelewane zyski z inwestycji.
  • Zwracaj uwagę na fałszywe aplikacje i strony firm namawiające do inwestowania.
  • Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policji.

Polecane trasy

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy najważniejsze...

5:00 h 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku i...