pl

Uroczyste Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Ponad 70 delegacji wzięło udział w obchodach z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Wydarzenie odbyło się na nyskim Rynku, pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.
Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. To właśnie dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się w historii naszego kraju, jako wyjątkowy dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów, na nowo pojawiła się na mapach świata, jako wolne państwo.
W sobotę w uroczystościach na nyskim Rynku wzięli udział m.in. parlamentarzyści, władze gminy i powiatu, służby mundurowe, młodzież szkolna i liczne stowarzyszenia.
Mowę okolicznościową wygłosił były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Odczytano też list obecnego Wiceministra Obrony Narodowej, Marcina Ociepy. Wcześniej odbyła się Msza św. za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej.

Polecane trasy

1:30 h 772 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na...

5:00 h 11.6 km

Miejski Szlak Turystyczny w Nysie

Ideą szlaku miejskiego jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie podążając za oznakowaniem szlaku i...