pl

Radni podsumowali 8 kadencję Rady Miejskiej

4 kwietnia odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Nysie, podczas której podsumowano osiągnięcia samorządu z ponad pięciu ostatnich lat.
- Dziękuję radnym za działanie i za efekty - mówił podczas uroczystości w Nyskim Domu Kultury Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Zamiast kłótni były dyskusje i zgodna praca, ale przed Nysą jeszcze wiele do zrobienia.
Za otwartość na dialog podziękował również Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. - Zadania były realizowane dzięki naszym spółkom i jednostkom. Jestem dumny, że w tej kadencji zrealizowaliśmy projekty, na które do tej pory mówiono nam, że nie ma na nie ani środków ani pomysłu. Dziś nyski samorząd stawiany jest za wzór do naśladowania.
Największym wydarzeniem gospodarczym ostatnich lat są inwestycja firm Umicore i Ionway. Po raz pierwszy od ponad 5 lat saldo migracji jest dodatnie, co oznacza, że w Nysie chce mieszkać coraz więcej ludzi. Przyczyniły się do tego decyzje władz miasta i realizowane programy, choćby decyzja o budowie osiedla Rodzinnego i bloków przy ulicy Kramarskiej, poparte przez Radę Miejską.

Polecane trasy

10:00 h 48.1 km

Szlak Kopernikowski wokół Jeziora Nyskiego

Szlak o bardzo ciekawym przebiegu (m. in. wałem Jeziora Nyskiego) z pięknymi panoramami Gór Opawskich i Jeseników. Umożliwia zapoznanie się z  wieloma ważnymi...

4:00 h 91.9 km

Nyska Droga św. Jakuba

Oznakowana w  latach 2009–2010. Oficjalne otwarcie nastąpiło podczas corocznego Jarmarku św. Jakuba przed nyską bazyliką w  2010  r. Stanowi odcinek dojściowy do historycznego...