pl

Bieg Nyski coraz bliżej!

Masz ochotę na sportowe wyzwanie w perfekcyjnej atmosferze? Jeśli tak, to nie przegap XI Biegu Nyskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r., w Nysie. To jedna z najlepiej ocenianych imprez biegowych w Polsce, która przyciąga setki uczestników z całego kraju a także coraz częściej z zagranicy. To wyjątkowa okazja, aby zmierzyć się z dystansem 10 km na jednej z najszybszych tras w Polsce. Trasa biegu jest bowiem wyjątkowo płaska i malownicza, co sprzyja osiąganiu rekordowych wyników. Bieg rozpocznie się o godzinie 19:00.
W tym roku planowana jest lekka modyfikacja trasy, tak aby meta biegu odbyła się na nowym stadionie przy Hali Nysa. Korekta trasy pozwoli na usunięcie tzw. „agrafki” i przyśpieszenie trasy – mówi Jacek Makowski, organizator XI Biegu Nyskiego.
Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, który zawierać będzie m.in. numer startowy, okolicznościowy ręcznik szybkoschnący, a na mecie okolicznościowy medal. W ramach wydarzenia odbędzie się kolejny raz bieg rodzinny pn. Mila Rodzinna Biegu Nyskiego. Bieg na dystansie ok. 1,6 km wystartuje o godzinie 18:00, uczestnikiem może być każdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe Rodziny od najmłodszych dzieci w wózkach, po najstarszych w familii. Udział w Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego jest nadal bezpłatny. Podczas 10. edycji Biegu Nyskiego, zainteresowanych udziałem było tak dużo, że zabrakło numerów startowych. W tym roku aby móc lepiej się przygotować i oszacować liczbę Uczestników – uruchomione zostały zapisy internetowe – dodaje J. Makowski. Każdy uczestnik biegu rodzinnego otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz medal na mecie. Limit wynosi 700 osób. Organizatorami imprezy są MUKS „GIM 2”w Nysie i Fundacja „W działaniu”.

Polecane trasy

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy najważniejsze...

1:10 h 23.3 km

Rowerowy szlak R-57

Trasa łączy Nysę z  północną granicą powiatu (gmina Skoroszyce), a  dalej łączy się z  trasami rowerowymi gminy Grodków w  powiecie brzeskim. Ciekawym miejscem jest...