pl

Na sportowo z seniorami w Gminie Nysa

Wydarzenie „Na sportowo z seniorami w Gminie Nysa” już 8 czerwca w Nysie! 
Rodzinny, międzypokoleniowy nordic walking dla osób niepełnosprawnych, w tym osób starszych niepełnosprawnych (50+) rusza o godzinie 10.30 z Rynku (zapisy od 8.30). Dla uczestników przewidziano dyplomy i medale, a także ognisko rekreacyjne pod wiatą w Ośrodku AKWA Marina.
Wydarzenie realizowane jest w ramach „Programu Upowszechniania Sportu Osób  Niepełnosprawnych w 2024” współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.  Celem projektu jest zapewnienie optymalnych warunków umożliwiających osobom niepełnosprawnym zwiększania uczestnictwa w dyscyplinie Nordic Walking,  włączenie jej w główne nurty ich życia społecznego oraz wyrównanie szans w dostępie do przestrzeni publicznej w obszarze sportu.

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

2:30 h 153 km

Opolski szlak cysterski - ziemia nyska

W 1990 roku Rada Europy z okazji 900. rocznicy urodzin św. Bernarda z  Clairvaux, mistyka i  głównego duchowego twórcy cystersów, widząc olbrzymie dziedzictwo...